Obiecane pieniądze

Data dodania: 25 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W poniedziałek 23 lutego Wicestarosta Mariusz Sołtys odebrał z rąk Wojewody Małgorzaty Chomycz – Śmigielskiej,  promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Środki w wysokości 560 000 złotych przeznaczone zostaną na remont drogi powiatowej nr 1005R Antoniów – Chwałowice w miejscowościach Dąbrówka Pniowska, Orzechów i Witkowice.

Oprócz Powiatu, promesę otrzymała również gmina Radomyśl nad Sanem a to oznacza około 700 tysięcy złotych przeznaczone na remonty dróg powiatowych i gminnych z budżetu Państwa i samorządów lokalnych w gminie Radomyśl nad Sanem.

Ponadto promesy otrzymały także  gmina Zaleszany – 450 tys. zł., gmina Bojanów – 400 tys. zł., gmina Pysznica – 340 tys. zł., oraz gmina Zaklików – 270 tys. zł.

Promesa oznacza, że takie pieniądze mogą w przyszłości trafić do powiatu i samorządów gminnych.

Źródło: www.stalowowolski.pl