Odnowienie ślubów małżeńskich w Potoczku

Data dodania: 18 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

W dniu 18 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się Dekanalny Dzień Małżeństw. Tematem przewodnim spotkania była „Komunikacja w małżeństwie”.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Zaklików oraz Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Modliborzyce. Katolickie Centra Pomocy Rodzinie funkcjonujące na terenie Diecezji Sandomierskiej powstały z inicjatywy samego ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Ideą Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie jest niesienie pomocy parafianom i osobom potrzebującym, i skupiają one specjalistów różnych dziedzin, którzy przyjęli na siebie zobowiązanie udzielania bezpłatnej, fachowej pomocy z zakresu m.in. medycyny, prawa, pedagogiki, psychologii, doradztwa rodzinnego, opieki duszpasterskiej i innych dziedzin życia społecznego dekanatu.

W dniu 18 kwietnia 2015 r. Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku udostępniło salę gimnastyczną, gdzie odbyło się połączone spotkanie członków KCPR z Zaklikowa i Modliborzyc, oraz małżeństw z terenu obydwu dekanatów. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.00 i trwało do godz. około 14.00.

W spotkaniu wzięło udział około 100 par małżeńskich z terenu obu dekanatów.  Organizatorem spotkania małżonków był Dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodziny Diecezji Sandomierskiej ks. Wiesław Surma. Na spotkanie przybyli księża dziekani obydwu dekanatów, księża proboszczowie i księża.

W ramach spotkania uczestnicy wzięli udział w konferencji poświęconej komunikacji w małżeństwie. Konferencję poprowadzili małżonkowie Agnieszka i Jakub Kołodziejowie z Lublina – Ona pedagog, On doktor psychologii, psychoterapeuta. Oboje są autorami lub współautorami wielu publikacji poświęconych narzeczeństwu, małżeństwu, rodzinie i dzieciom.

Prowadzący konferencję przedstawili psychologiczne aspekty komunikacji małżonków w kontekście wiary katolickiej.

Wszyscy zgromadzeni wzięli udział we mszy św. którą odprawił ks. Wiesław Surma w sali gimnastycznej, gdzie przygotowano ołtarz modlitewny oraz wyposażenie niezbędne do  sprawowania eucharystii. Ks. Wiesław Surma zwracając się do małżonków stwierdził  m.in., że tylko miłość małżeńska pochodząca od samego Boga, potwierdzona świętym sakramentem małżeństwa może przetrwać. Wszelka natomiast miłość nie mająca swego źródła w Bogu przetrwać nie może.

Zgromadzeni małżonkowie w trakcie mszy św. stojąc twarzami do siebie i trzymając się za ręce odnowili śluby małżeńskie. Na ręce ks. Wiesława Surma małżonkowie złożyli dary w postaci kwiatów, owoców, chleba, wody i wina.

Spotkanie przebiegało w rodzinnej, serdecznej, domowej atmosferze. W przerwie rozmawiano przy kawie, herbacie oraz ciastach. Dla wszystkich przybyłych małżonków został przygotowany również obiad.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację ze spotkania.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 28a 29 30 31 32 33 34 35 36 37