Oferta GOK Zaklików na sezon 2015/2016

Data dodania: 19 września 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 4 komentarze

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie przedstawił bogatą ofertę uczestnictwa dzieci, młodzieży i dorosłych w życiu kulturalnym Gminy Zaklików.  Oferta dla chętnych dotyczy sezonu 2015/2016 w ramach już istniejących, oraz całkiem nowych zespołów i kół zainteresowań.

Zespół taneczny Kameleon (jazz, funky jazz, disco jazz). Grupa I (dzieci 7-9 lat), grupa II (dzieci 10 lat). Zajęcia odpłatne – 10 zł/mies.

Zespół Tańca Ziemi Zaklikowskiej – tańce narodowe i regionalne (młodzież i dorośli). Zajęcia odpłatne – 10 zł./mies.

Zespół ludowy Mały Zaklików – narodowe i regionalne tańce polskie.(dzieci 7-9 lat) Zajęcia odpłatne 10 zł./mies.

Zespół Tańca Sportowego Zaklików Cheerleaders. Junior młodszy (5-11 lat), Junior (12-15 lat). Zajęcia odpłatne 10zł/mies.

Zespół Tańca Sportowego Lipa Cheerleaders. Junior młodszy (5-11 lat), Junior (12-15 lat). Zajęcia odpłatne 10zł/mies.

Zespół Mażoretki (dziewczęta od 12 roku życia). Zajęcia odpłatne 10zł/mies.

Ognisko Muzyczne. Instrumenty: pianino, akordeon, keyboard, flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, instrumenty perkusyjne – 2 x w tyg. po 0,5 godz. Zajęcia odpłatne 120 zł./mies. Nauka gry na gitarze w takim samym wymiarze czasowym (zajęcia grupowe odpłatne) – 60 zł./mies.

Chór Gloria (dorośli). Zajęcia nieodpłatne

Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice (młodzież i dorośli). Zajęcia nieodpłatne

Studio wokalno-muzyczne (wokaliści i zespoły muzyczne – dzieci od lat 7, młodzież i dorośli). Zajęcia nieodpłatne.

Zaklikowski Kabaret Specyficzny Klimat (dorośli). Zajęcia nieodpłatne.

Mała Akademia Sztuki (zajęcia plastyczne dla dzieci z kl. IV-VI). Zajęcia nieodpłatne.

Pracownia plastyczna (młodzież i dorośli). Zajęcia odpłatne 2 godz. w tyg. –  10 zł./mies.

Pracownia etnograficzna. Gr. I (dzieci z kl. IV-VI). Zajęcia odpłatne 2 godz.  w tyg. –  10 zł./mies. Gr. II (młodzież i dorośli). Zajęcia odpłatne 2 godz. w tyg. – 10 zł./mies.

Pracownia modelarska (młodzież i dorośli). Zajęcia odpłatne 2 godz. w tyg. – 10zł./mies.

Klub fotograficzny (młodzież i dorośli). Zajęcia nieodpłatne.

Warsztaty literacko-dziennikarskie (młodzież i dorośli). Zajęcia nieodpłatne

Dyskusyjny Klub Książki (młodzież i dorośli). Zajęcia nieodpłatne

Klub Szachowy (dzieci, młodzież i dorośli). Zajęcia nieodpłatne

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zespołach i kołach zainteresowań proszone są o kontakt: GOK Zaklików, ul. Strażacka 4, tel. 15 8738 402.

Nowością w działalności GOK Zaklików jest wprowadzenie opłat za uczestnictwo w niektórych zajęciach. Opłaty takie stosowane są w placówkach kulturalnych w miastach i gminach już od wielu lat. Zobaczymy jak konieczność wnoszenia opłat przełoży się na liczebność osób na takich zajęciach.

1. mors

Rodzicu płacisz więc wymagasz. Proste jak budowa cepa. 10 zł to nie wiele na miesiąc. Do tej pory nic sie nie działo bo nie bylo pieniędzy na pracowników. Może w końcu cos ruszy. Popieram wprowadzenie opłat. Ale wymagam systematyczności zajęć i profesjonalnych instruktorów.

2. rodzic

Bzdura dzieci powinny mieć zajęcia bezpłatne ,w ten sposób pan dyrektor domu kultury temat załatwił na cacy.To nie fabryka, a on nie menadżer i wielki reformator .

3. mors

Uważam, że odpłatne zajęcia to bardzo dobry pomysł o ile kwota mieści się w granicach normy. Ważne żeby był duży wachlarz wyboru zajęć oraz przede wszystkim – profesjonalni instruktorzy! Na to liczę.