Opieka nad dzieckiem po alkoholu

Data dodania: 27 czerwca 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 55-latek, który w tym stanie „opiekował” się pozostawioną pod jego opieką 9-miesięczną dziewczynką. Pijany wujek pchając wózek przewrócił się i tylko szybka reakcja świadka uchroniła przed wypadnięciem dziecka na chodnik. Kiedy świadek zdarzenia wezwał Policję, opiekun uciekł zostawiając wózek z dzieckiem.

Wczoraj po godzinie 14:00 kraśniccy policjanci otrzymali informację od dyżurnego, że na ul. Sikorskiego w Kraśniku nietrzeźwy mężczyzna opiekuje się dzieckiem. Mężczyzna, który pchał przed sobą wózek przewrócił się. Dzięki szybkiej reakcji przypadkowego przechodnia, który w porę złapał dziecko, nie odniosło ono żadnych obrażeń. Gdy mężczyzna wezwał policję, nietrzeźwy opiekun uciekł z miejsca pozostawiając wózek z dzieckiem na chodniku. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali go w jednym z pobliskich bloków.  

Jak ustalili mundurowi, 55-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dzieckiem, którym się „opiekował” była  zaś 9 miesięczna dziewczynka. Jak się okazało, matka dziecka pozostawiła je pod opieką wujka i udała się w podróż do Krakowa.

Dziecko na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń. Po konsultacji z Sędzią Sądu Rodzinnego zostało przekazane innemu kuzynowi. 

W sprawie nieodpowiedzialnej opieki 55-latka zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające.

Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji, poczucie rzeczywistości zdecydowanie wydłużą się zdolność reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli. Nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KWP Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code