Ostatnie w 2017 roku zaklikowskie kolędowanie

Data dodania: 5 lutego 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Dnia 29.01.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbyło się ostatnie zaklikowskie kolędowanie kończące okres świątecznego nastroju.

Wystąpili: Orkiestra OSP Zdziechowice, Schola Cantate Deo, Studio Wokalne działające przy GOK w Zaklikowie, Schola Ignis, Majewski Band, Chór Gloria.

W repertuarze zespołów znalazły się znane kolędy i pastorałki. W kolędowaniu wziął udział Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, były proboszcz parafii Zaklików ks. Henryk Krzyżanowski oraz nowo powołany proboszcz naszej parafii ks. dr Michał Mierzwa, który występującym przekazał serdeczne podziękowania wskazując, że kto się modli śpiewając, ten dwa razy się modli a kto kolęduje, ten modli się ośmiokrotnie. Do serdecznych podziękowań księdza przyłączyli się także Burmistrz Zaklikowa oraz Dyrektor GOK Anna Krzyżanowska.

Na zakończenie wszyscy na stojąco zaśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”.