Otwarto już lądowisko śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kraśniku

Data dodania: 7 lutego 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 3 lutego br. w sąsiednim powiecie oficjalnie oddano do użytku lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dla kraśnickiego Szpitala Powiatowego.

Cała inwestycja została zrealizowana w 2016 roku. Jej koszt to 869 tys. zł plus wydatki jakie na wykup gruntów poniosło Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Takie obiekty są niezbędne przede wszystkim jeżeli chodzi o dostarczenie pacjenta do szpitala, bądź zabranie go ze szpitala w ramach transportu międzyszpitalnego.

We oficjalnym oddaniu do użytku lądowiska udział wzięli m.in. europoseł Krzysztof Hetman, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu kraśnickiego, radni powiatu i miasta, oraz personel szpitala i funkcjonującego w jego ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Poświęcenia lądowiska dokonał ks. Wiesław Szewczuk, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kraśniku.

Źródło: krasnik24.pl