Patriotycznie w dniu 3 maja

Data dodania: 4 maja 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 3 maja w Zaklikowie uczczono uchwalenie Konstytucji 3-go Maja.

Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą św. w kościele w Zaklikowie w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. infułat Jan Pęzioł. Następnie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przed pomnikiem J. Piłsudskiego przez przedstawicieli władz Gminy Zaklików, delegacji instytucji i partii politycznych. Wieniec przed pomnikiem złożył również weteran II wojny światowej, obecnie 97-letni Józef Polański. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik.

Następnym punktem, nadal w akcencie patriotycznym, było spotkanie ks. Infułata Jana Pęzioł z mieszkańcami naszej gminy w GOK Zaklików. Wstępem do spotkania była przygotowana akademia, w której z pieśniami o tematyce patriotycznej wystąpił Chór Gloria pod kierunkiem Stanisława Długosza oraz dziecięca wokalistka Oliwia Urbanek.

Ksiądz kanonik, infułat Jan Pęzioł pochodzi ze Zdziechowic. Na zaklikowskie uroczystości przybył na specjalne zaproszenie Burmistrza Zaklikowa, proboszcza Henryka Krzyżanowskiego oraz Dyrektora GOK Anny Krzyżanowskiej.

Ksiądz Jan Pęzioł  przez wiele lat był proboszczem w Wąwolnicy. Dzięki niemu mała lubelska wieś stała się  jednym z najczęściej odwiedzanych w Polsce miejsc pielgrzymkowych. W Wąwolnicy uważany jest za człowieka o cechach anielskich, gdyż w wieku osiemdziesięciu pięciu lat rzadko kto cieszy się takim zdrowiem i aparycją, a jeszcze rzadziej posiada taką  jasność umysłu.
Na stronie internetowej parafii ksiądz Pęzioł wpisał niedawno swoje kredo: „Cywilizacja laicka przełomu XX i XXI wieku wypłukuje z wielu ludzkich sumień wartości duchowe. Obok dobrych wartości istnieją także złe. Współczesny człowiek, często nie uświadamiając sobie ich obecności, nie zabezpiecza się przed nimi, co więcej – otwiera się na nie beztrosko. Zło wchodzi w życie człowieka i czyni wielkie spustoszenie duchowe, psychiczne i fizyczne”. Kredo nawiązuje wprost do posługi jaką obecnie pełni ksiądz Jan Pęzioł, jako egzorcysta.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17