Pechowy skok do wody w Gielni

Data dodania: 10 sierpnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

36-letni mężczyzna z urazem kręgosłupa, śmigłowcem ratunkowym został przetransportowany do szpitala. Obrażenia są wynikiem niefortunnego skoku do wody.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj około godziny 16, na terenie kopalni piasku w miejscowości Gielnia. 36-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego spędzał czas nad wodą, wspólnie ze znajomym. W pewnym momencie poszkodowany skoczył z brzegu do wody głową w dół. Ten skok okazał się fatalny w skutkach.

Uderzenie w twarde podłoże było przyczyną urazu kręgosłupa. Po tym, jak jeden z kąpiących się mężczyzn wyciągnął poszkodowanego z wody natychmiast została udzielona mu pomoc oraz powiadomiono pogotowie ratunkowe.  Z miejsca zdarzenia został śmigłowcem przetransportowany do szpitala w Mielcu.

Pamiętajmy, że popisowe skoki do wody z brzegu, pomostu czy urządzeń portowych, często połączone z alkoholem, mogą być bardzo niebezpieczne, a czasem nawet tragiczne w skutkach. Specjaliści ostrzegają, że skok na głowę do płytkiej wody, często kończy się urazem kręgosłupa, kalectwem lub śmiercią. Ponadto musimy pamiętać, że na dnie jeziora, rzeki czy niestrzeżonego kąpieliska mogą leżeć kamienie, konary lub potłuczone butelki. Wypoczywajmy nad wodą z wyobraźnią.

Źródło: KPP