Piękny i dziecięcy o każdej porze

Data dodania: 17 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 14.04.2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbyło się spotkanie fotografików i miłośników fotografowania pt.„Zaklików jest piękny o każdej porze”, a w dniu 15.04.2015 r. w GOK bawiły się dzieci z przedszkola oraz z klas I-III SP.

W trakcie spotkania fotografików swoje prace autorskie zaprezentowało tylko dwoje miłośników fotografii – Arleta Miś uczennica klasy III LO w Zaklikowie, oraz Mirosław Dwornikiewicz z Zaklikowa. Mirosław Dwornikiewicz swoimi licznymi fotografiami dzieli się z innymi, prezentując ich na portalach społecznościowych, czym promuje zaklikowskie klimaty i krajobrazy.

W dniu 15.04.2015 r. GOK gościł najmłodsze zaklikowskie dzieci. Prezentem na 450-lecie od najmłodszych dla Zaklikowa były występy wokalne i taneczne w ich wykonaniu.

Klasy szkolne i grupy przedszkolne zaprezentowały się wokalnie – grupowo oraz indywidualnie, a także tanecznie. Uczniowie klas I-III przedstawili 3 legendy o Zaklikowie, które zostały napisane przez 8 letnich chłopców, którzy dzisiaj są już studentami i były to: Krzyż z ul. Sandomierskiej, Ulica Zamkowa, Kapliczka św. Antoniego w Antoniówce.

Gościnnie  trzy utwory zaśpiewała Oliwia Urbanek z klasy IV SP., która pierwsze kroki wokalne stawiała pod okiem obecnej na uroczystości z grupą przedszkolaków nauczycielki Marii Macierzyńskiej. Dzieci szkolne zaśpiewały A cappella wiersz Waldemara Żelaznego do melodii Stanisława Długosza. Uwagę wszystkich zwrócił taniec „Gangnam style”, który zatańczyła grupa dzieci szkolnych w bardzo żywiołowym wykonaniu.

Przez cały czas trwania imprezy dziecięcej obecny był Dyrektor GOK, który był wpatrzony w pokazy, łowiąc młode zaklikowskie talenty, a który nie ukrywa, że jest zauroczony umiejętnościami występujących dzieci.

Najmłodsi znakomicie odnaleźli się także jako widownia, która wspaniale wyczuwała takt i bawiła się w rytm muzyki.

Na zakończenie imprezy gościnnie wystąpił zaklikowski zespół DD TOM w dwóch utworach.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 29 30 31 32