Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Zaklikowie

Data dodania: 1 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 10 komentarzy

W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Zaklikowie. Sesję otworzył najstarszy członek Rady Miejskiej w Zaklikowie Jan Żelazny. W porządku obrad było złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych oraz wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zaklikowie i jego zastępcy.

Jan Żelazny złożył specjalne podziękowanie Ewie Czajka Przewodniczącej Rady Miejskiej w Zaklikowie w poprzedniej kadencji, oraz wręczył jej kwiaty.

Rada liczy 15 członków: Mirosław Balbier, Jacek Małagocki, Krzysztof Oszust, Anna Mikusek, Jan Żelazny, Krzysztof Ziemiński, Mirosław Mach, Damian Plęs, Dariusz Chmielewski, Małgorzata Drzewi, Małgorzata Kulpa, Dariusz Mróz, Jan Gajowiak, Adam Sieczkoś, Michał Czajka.

W dzisiejszym pierwszym posiedzeniu wzięło udział 14 radnych, zabrakło radnego Jacka Małagockiego. Wszyscy radni bez żadnego wyjątku podczas składania ślubowania użyli formuły „Tak mi dopomóż Bóg”.

Na przewodniczącego Rady wskazano dwie kandydatury tj. Mirosława Mach oraz Krzysztofa Ziemińskiego. Powołana Komisja skrutacyjna w składzie Krzysztof Oszust, Małgorzata Kulpa, Dariusz Chmielewski – przewodniczący, czuwała nad tajnym przebiegiem głosowania.

Wynikiem głosów 8 do 6 Przewodniczącym Rady Miejskiej w Zaklikowie został Mirosław Mach. W wyniku kolejnego tajnego głosowania Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Zaklikowie został Adam Sieczkoś, wygrywając stosunkiem głosów 8 do 6 z Janem Gajowiak.

W pierwszej sesji Rady Miejskiej w Zaklikowie udział wzięli Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik oraz Wicestarosta Powiatu Stalowowolskiego Mariusz Sołtys.

Przewodnicząca Komisji Wyborczej ogłosiła oficjalne wyniki w wyborach Burmistrza Zaklikowa i złożyła gratulacje Burmistrzowi Zdzisławowi Wójcik, który dziękując życzył jednocześnie nowym radnym pomyślności w pracy na rzecz naszej społeczności. Wskazał przy tym, że na radnych ciąży duża odpowiedzialność, bo to oni będą podejmowali najważniejsze decyzje, gdyż  są faktycznymi dysponentami finansów gminy a burmistrz jest organem wykonawczym.

Wicestarosta Mariusz Sołtys również pogratulował zwycięstwa wyborczego Burmistrzowi Zaklikowa oraz zapewnił ze swej strony o woli współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli a Gminą Zaklików.

W końcowym wystąpieniu Przewodniczący Rady Miejskiej w Zaklikowie Mirosław Mach wezwał wszystkich do merytorycznej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności a także wskazał na konieczność unikania zamętu i chaosu istniejącego w naszym kraju, jakiego jesteśmy codziennie świadkami za pośrednictwem mediów.

Następnie przewodniczący zamknął sesję.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Foto MiastoZaklikow.pl

1. Lagodna Herta

Ups…. w drugim zdaniu mojej ostatniej wypowiedzi „nie” – zakradlo sie niepotrzebnie:)

2. Lagodna Herta

Gratulacje dla Pana Miroslawa Macha. Macie racje; to nie doswiadczony samorzadowiec. Ma wiele innych przymiotow przydatnych do piastowania funkcji przewodniczacego Rady Miejskiej. To bardzo trafny wybor. Jestem przekonana, ze Pan Mirek bedzie sprawnie prowadzil sesje oraz dolozy wszelkich staran, aby wspolpraca radnych z burmistrzem dawala wymierne efekty.
    Panu Przewodniczacemu i nowo wybranej Radzie zycze podejmowania dobrych decyzji, ku naszemu, wspolnemu dobru.

3. Zbyszek

Cytuję :

Wszyscy radni bez żadnego wyjątku podczas składania ślubowania użyli formuły “Tak mi dopomóż Bóg”.

.. czy to nie warte śmiechu a raczej należalo by zapłakać nad tym ..
    mamy mieć świeckie państwo a wszędzie klechy i te chore formułki ..
    Masakra !!!

4. Jula

W jakim charakterze był Wicestarosta? Jako radny powiatowy z Gminy Zaklików? Raczej nie bo jest mieszkańcem Gminy Pysznica. Jako Wicestarosta? To na czyje zaproszenie? Pierwszą sesję Rady po wyborach organizuje i zaprasza uczestników Komisarz Wyborczy plus Przewodniczacy Komisji Wyborczej. Gdyby Burmistrz Zaklikowa pojechał na sesję Rady Powiatu bez zaproszenia i zabrał głos oraz układał klocki w Powiecie to jak by to oceniono? Jeżeli Wicestarosta chce z tylnego siedzenia kierować Radą Miejską Zaklikowa to jak to się ma do autonomii i niezależności samorządu powiatowego i gminnego? Przedziwna sytuacja i dziwię się, że zdawałobysię tacy rozsadni radni jak Pan Balbier to akceptują. I jak tu uczyć młodzież zasad prawidłowego funkcjonowania organów samorządu terytorialnego?

5. brodaty

dajmy czas radzie na działanie a pózniej oceniajmy, moim zdaniem nie jest zle jest kilka dobrych osób inni się podciągną z czasem. Przewodniczącym został najbardziej kumaty radny. Gratulacje dla burmistrza Wójcika i przewodniczącego Macha Mirka.