Pieśni w „Ogrodzie Getsemani” w Zaklikowie

Data dodania: 27 marca 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

Rekolekcje w Parafii św. Anny w Zaklikowie były okazją do wysłuchania pieśni wielkopostnych.

Po wieczorowej mszy w niedzielę 26 marca św. w kościele pw. Św. Trójcy w Zaklikowie odbyło się spotkanie z pieśnią wielkopostną pod tytułem „ Ogród Getsemani”.

Zaprezentowane pieśni pogłębiały w obecnych nastrój zadumy i rozważań związanych z trwającym okresem 40-dniowego postu.

Śpiew jest najprostszym i najprzyjemniejszym przekazem wzniosłych rzeczy, a jednocześnie jak w tym przypadku, był doniosłą modlitwą.

Przed parafianami wystąpił Chór „Gloria”, Schola „Cantate Deo”, Scholka „Ignis” i  dzieci ze studia wokalnego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie.

Serdeczne podziękowania wykonawcom za przekaz ducha oczekiwania na zmartwychwstanie złożyli proboszcz ks. dr Michał Mierzwa i Dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska.

Wszyscy wykonawcy oprócz braw i podziękowań otrzymali także słodką nagrodę.

1. echo

konferansjer znów dał plame, jego teksty musieli łagodzic dyrektorka i proboszcz. teraz powatpiewał czy aby napewno te koscielne spiewy slyszał Bóg. To się robi żenyujące. Weź sie człeku ogarnij choc w kościele.