Plenerowo i kabaretowo

Data dodania: 31 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 9 komentarzy

W dniu 29 lipca w Zaklikowie odbyła się plastyczna sesja plenerowa. Wszyscy artyści wybrali plener parku w zaklikowskim rynku.

W wydarzeniu tym wzięły udział dzieci z kółka plastycznego oraz artyści z Zaklikowa. Sesja plenerowa wzbudziła zainteresowanie wielu osób. Przechodnie mogli oglądać etapy powstawania prac plastycznych.

W sesji plenerowej udział wzięli Łucja Pyć, Katarzyna Florczak, Paweł Ciesielski, Patrycja Dyda, Izabela Pataraniak, Elżbieta Szwedo oraz Zenon Pachla.

Sesja zakończyła się wymianą poglądów między artystami i poczęstunkiem dla osób, którzy wzięli w niej udział.

1 2 3 3a 5 6

A w dniu 30 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie o godz. 19.00 odbyła się zapowiadana premiera programu Gdy Zaklika się obudzi Zaklikowskiego Kabaretu „Specyficzny klimat”.

Na scenie nie zabrakło śmiesznych sytuacji jak i śpiewu w wykonaniu Grażyny Sapalskiej i Andrzeja Grzyba. Autorem scenariusza kabaretu jest Dyrektor GOK Waldemar Żelazny.

W przedstawieniu udział wzięli: Barbara Przywara, Anna Mikusek, Mirosława Winiarczyk, Anna Bojko, Teresa Gorczyca, Elżbieta Wójtowicz, Danuta Cichomska, Irena Błażejczak, Grażyna Sapalska, Marek Sołtys i Andrzej Grzyb. Kabaret obejrzała skromna część naszej publiczności, bo zaledwie kilkadziesiąt osób.

Teraz czekamy na przygotowanie scenariusza również dla młodszej części mieszkańców naszej gminy.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1. zaklika

Śmieszy mnie podejście niektórych osób do tematu i od razu nasuwa mi się na myśl pytanie co by was zadowoliło ,występ jakiego artysty,jaka impreza,spójrzcie dookoła,wszędzie jest tak samo,dmuchane zamki samochodziki dla dzieci,baloniki i wszechobecne piwo .A jak ktoś nie wie,to rangę zespołu,czy kabaretu mierzy się ilością przeznaczonej na ten cel kasy,i zazwyczaj jest tak,że najpopularniejsze zespoły czy wykonawcy występują w dużych miastach,tak ciężko to zrozumieć,odnośnie Zaklikowa myślę ,że było coś dla młodych Ola Nizio i starszych Trubadurzy,a ci co krytykują miejscowych artystów, z pewnością powinni się wstydzić,przynajmniej oni mają jakieś zainteresowania i pasje,a nie tylko w głowie ilość wypitego alkoholu na imprezie.

2. SEBA

dlaczego portal nie pisze o pustym stadionie w 1 DNI ZAKLIKOWA czyżby wstyd burmistrz nie kazał , ale dyrektor GOK-u dał du.y 2,3i4 lata temu na stadionie były tłumy ludzi , a teraz nawet po piwo nie było kolejki.Tak to jest jak oddaje się pałeczkę osobie którą sytuacja przerasta I TO WŁAŚNIE JEST ŻENADA

1. zaklika

3. Lokalny bywalec