Podaruj serce bliźniemu

Data dodania: 5 lutego 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W środę 01.02.2017 r. grupa kolędnicza dzieci „Cisi Pastuszkowie”, w większości z klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Adama Sapińskiego w Zaklikowie, odwiedziła Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą „Promyk” w Janowie Lubelskim, znaną w Zaklikowie jako Dom Dziecka w Janowie Lubelskim.

„Cisi Pastuszkowie” wystąpili w składzie: Herod – Diana Mróz, Anioł I – Antosia Stryjecka, Anioł II – Oliwia Urbanek, Anioł III- Roksana Gil, Kolędnik z gwiazdą – Paulina Pataraniak, Śmierć – Natalka Pęzioł, Diabeł – Emilka Jabłońska, Pastrzerz I – Rafał Bryczek, Pasterz II – Kuba Sołtys, Król Kacper – Miłosz Gorczyca, Król Melchior – Olga Janik, Król Baltazar – Wioletka Głuchowska.

Odwiedziny grupy kolędniczej Domu Dziecka w Janowie Lubelskim miały na celu integrację dzieci i młodzieży a także krzewienie tradycji kolędniczej. Odwiedziny i występy oraz wspólna zabawa przebiegała w przemiłej atmosferze. Po przedstawieniu kolędniczym przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i szczęśliwe.

Po przepięknym kolędowaniu nastąpiło wręczenie dzieciom upominków, przygotowanych dzięki współpracy Teresy Pataraniak, Wiolety Mróz z wychowawcą klasy VI „b” Anną Balbier oraz dzieci występujących w przedstawieniu, w postaci ręcznie robionych serduszek – poduszeczek oraz różnorakich słodyczy a także Radą Rodziców ZSO w Zaklikowie, która pokryła koszty przejazdu grupy kolędniczej wraz z opiekunami.

Dodatkowo grupa „Cisi Pastuszkowie” przekazała na rzecz Domu Dziecka w Janowie Lubelskim otrzymaną nagrodę za zajęcie I miejsca w I Regionalnym Przeglądzie Kolędniczym, który odbył się w ZSO w Zaklikowie.

„Cisi Pastuszkowie” za swój występ oraz zaangażowanie dostali ogromne podziękowania oraz wiele miłych słów i zachęty do dalszej współpracy. Na zakończenie kolędowania wszystkie dzieci zostały zaproszone na wspólny poczęstunek.

Spotkanie zaklikowskich dzieci z wychowankami Domu Dziecka w Janowie Lubelskim zostało zauważone i opisane na stronie Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, z czym można się zapoznać tutaj.