Podzielono środki z funduszu sołeckiego

Data dodania: 28 września 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

W dniu 26 września 2015 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbyło się zebranie sołeckie mieszkańców Zaklikowa.

W zebraniu wziął udział Burmistrz Zaklikowa oraz Sekretarz Urzędu Miejskiego w Zaklikowie. Zebranie poprowadził najstarszy członek Rady Sołeckiej Marian Janik ze względu na nieobecność sołtysa Jana Żelaznego.

Celem zebrania sołeckiego było m. in. podjęcie uchwał w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego na 2016 r. w łącznej kwocie 29 218,20 zł.

Spośród 8 zgłoszonych wniosków 3 uzyskały akceptację zebrania sołeckiego. Podjęto uchwały o przekazaniu:

– 5000,00 zł na budowę chodnika przy ul. Krzywej,

– 3000,00 zł. na działalność świetlicy środowiskowej,

– 21 218,20 zł. na budowę nawierzchni ul. Belkowszczyzna.

W zebraniu sołeckim wzięło udział 135 osób uprawnionych do głosowania.

1. Wojtek

Wreszcie coś dla Belkowszczyzny, przecież ta ulica to totalna porażka w tym momencie. Tylko szkoda że dopiero środki z funduszu sołeckiego są przeznaczane na poprawę tej drogi a nie z budżetu gminy.