Pogodnie i wesoło w Zaklikowie

Data dodania: 2 czerwca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

W dniach od 30 maja do 01 czerwca w Zaklikowie trwały Gminne Dni Rodziny. W tym roku GOK przygotował połączenie Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca.

W dniu 31 maja w Sali widowiskowej GOK odbyły się przedstawienia z okazji Dnia Matki i Ojca. Program artystyczny rozpoczęła Dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska wierszami poświęconymi i zarazem sławiącymi Matki i Ojców.

Na scenie wystąpiły dzieci z repertuarem dla mamy i taty. Dzieci z terenu naszej gminy prezentowały wiersze, piosenki, taniec oraz dziecięcy kabaret. Na uwagę zasługiwał występ Amelki Siembidy z kl. I SP w Lipie – skrzypaczki i wokalistki.

W dniu 1 czerwca imprezy z okazji Dnia Dziecka odbywały się na stadionie LKS Sanna.  W godzinach od 10 do 12 stadion należał do dzieci przedszkolnych i dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Lipy, Zdziechowic i Zaklikowa.

Do zabawy maluchy miały dwie dmuchane zjeżdżalnie i dwie trampoliny. Miały okazję pochodzić na szczudłach, puszczać duże bańki mydlane, tworzyć oryginalne maski z gipsu i malować twarz. Ponadto dzieci brały udział w wielu zabawach i konkurencjach takich jak; wyścig ślimaków, przeciąganie liny, drużynowy slalom na dużych piłkach i innych atrakcjach.

Wszystkie zabawy odbywały się pod okiem opiekunów czuwających również nad przestrzeganiem zasad. W tym dniu niezależnie od konkurencji i wyników wszystkie dzieci były wygrane.

Dzieci mogły zobaczyć także ciekawe pokazy w wykonaniu Straży Pożarnej z Zaklikowa, która na ich oczach przeprowadziła dzielną akcję gaszenia wielkiego pożaru.

W godzinach popołudniowych zabawy na stadionie umiliła występem wokalnym Oliwia Urbanek z klasy VB SP w Zaklikowie, która zaśpiewała 6 piosenek.

W tym roku jak i w poprzednim, zabawom dzieci towarzyszyła piękna pogoda. Była to pierwsza impreza przygotowana przez GOK w Zaklikowie pod hasłem Gminne Dni Rodziny.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

01 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 12a 12b 13 14 15 16 17 18 19 20