Policyjna Gala w Stalowej Woli

Data dodania: 14 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Widowiskowa, uroczysta defilada oddziałów honorowych Policji, Wojska, Straży Pożarnej i Orkiestry Reprezentacyjnej, parada klubów motocyklowych, oraz oficjalne przekazanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Między innymi takie atrakcje czekają w sobotę, 18 lipca 2015 roku na podkarpackich policjantów oraz wszystkich uczestników Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które w tym roku odbędą się w Stalowej Woli, na Placu Piłsudskiego.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji rozpocznie o godz. 13:00 Msza Święta w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, odprawiana w intencji policjantów i pracowników Policji pod przewodnictwem księdza biskupa sandomierskiego, Krzysztofa Nitkiewicza.

Tuż po mszy, ok. godz. 14:00 nastąpi przemarsz na miejsce uroczystego apelu na Placu Piłsudskiego, gdzie ok. godz. 14:20 rozpocznie się dalsza część uroczystości:

• złożenie meldunku Zastępcy Komendanta Głównego Policji,
  • podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego,
  • wystąpienie Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji,
  • ceremonia wręczenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli,
  • wręczenie odznaczeń i wyróżnień
  • wystąpienia zaproszonych Gości
  • uroczysta defilada z udziałem pododdziałów honorowych Policji, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej i orkiestry Reprezentacyjnej
  • parada policyjnych klubów motocyklowych

Uroczystości towarzyszyć będzie również wystawa sprzętu wojskowego i budowlanego, produkowanego w Stalowej Woli.  Zapraszamy.

Źródło: www.stalowowolski.pl