Ponad 440 osób na scenie w Polichnie

Data dodania: 1 lutego 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

W dniu 29 i 30 stycznia 2016 r. w Gminnym Centrum Kultury w Polichnie odbył się kolejny – VI Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych.

W przeglądzie udział wzięli przedstawiciele z powiatów kraśnickiego, janowskiego oraz stalowowolskiego. Na scenie o najlepsze miejsca rywalizowali wokaliści oraz zespoły kolędnicze.

Pierwszego dnia w programie znalazło się 35 pozycji w czterech kategoriach wiekowych, co łącznie dało możliwość wysłuchania i obejrzenia 160 młodych wykonawców. Występy oceniało Jury w składzie: Kornelia Niedbał, Marek Mochol oraz Andrzej Gotner. Furorę zrobił występ zespołu „Young and full of energy”.

Z powiatu stalowowolskiego wystąpiła na scenie Oliwia Urbanek, która reprezentowała Szkołę Podstawową w Zaklikowie. Oliwia w swojej kategorii wiekowej zajęła ex aequo 2 miejsce.
Drugiego dnia Gminne Centrum Kultury w Polichnie gościło na scenie ponad 280 wykonawców. Byli oni oceniani przez Jury, w którego składzie znaleźli się: Janina Biegalska, Andrzej Gotner oraz Andrzej Sar.

Taki konkurs to bardzo duże i ważne przedsięwzięcie kulturalne zorganizowane przez Dyrektora GCK w Polichnie Mariana Giskę przy wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Największe uznanie należy się jednak młodzieży i dzieciom, które ciężko pracują aby móc zaprezentować swoje umiejętności i bawić publiczność. Wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom. Potrzebę organizacji takich imprez potwierdzają sami mali uczestnicy, których VI przegląd zgromadził ponad 440.

Dla wszystkich uczestników konkursu Organizator – GCK w Polichnie przygotował poczęstunek i gorące napoje.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

910 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

1. rodzic

Też nie sądzę aby osoba prowadząca stronę celowo pominęła sukces jakiegoś dziecka. Na tej stronie jest tyle artykułów poświęconych dzieciom jak na żadnej innej w naszej okolicy. Racja, że trzeba informować redakcję a nie publicznie okazywać pretensję chyba, że redakcja otrzymała informację i nie podała jej to było by co innego.

2. Rita

Gratulacje dla Oliwii. Miałam okazję posłuchać jej jak śpiewa i jestem pod ogromnym wrażeniem. Życzę dalszych sukcesów. Brawo!

3. goska

Szkoda że dba pan tylko o swoją córkę i jej osiągnięcia a występował tam również chłopiec z naszego przedszkola który w swojej kategorii wiekowej zdobył pierwsze miejsce.

1. Rita

O proszę wybaczyć, ale redaktor chyba nie ma obowiązku znać wszystkich osób z całej gminy, szkół i przedszkoli 🙂 myślę, że zainteresowani powinni się zgłosić i powiadomić redaktora, aby miał kompletne informacje (o ile chcą aby o ich dziecku/znajomym było wspomniane) Ale oczywiście niewychowani musza wywlec takie rzeczy na forum. Pozdawiam 🙂