Powstaje punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych

Data dodania: 10 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Zgodnie z podpisaną umową nr ZP/18/2014 pomiędzy firmą ZRB KOREM z Jeżowego a Gminą Zaklików trwają prace przy realizacji inwestycji pn.: „Budowa Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Gminie Zaklików”.

Obiekt powstanie na terenie byłej bazy ZUK przy ul. Targowej. Umowa z wykonawcą obejmowała zarówno wykonanie projektu, uzyskania wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, opinii i pozwoleń na budowę oraz budowę obiektu.

Całkowity przewidywany koszt przedsięwzięcia zgodnie z podpisaną umową wynosi 1 198 399,91 zł. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który przyznał naszej gminie wsparcie w wysokości 547 400,00 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych został ustalony na 31 grudnia 2015 r., po czym nastąpi procedura oddania obiektu budowlanego do użytku.

W ramach tego projektu zostanie również położona nowa nawierzchnia ulicy Targowej oraz wybudowany chodnik po jednej stronie tej ulicy.

Z wypowiedzi Burmistrza Zaklikowa Zdzisława Wójcika wynika, że nie jest planowane zatrudnianie osób do obsługi punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, obsługą punktu będzie zajmował się Referat Gospodarki Komunalnej UM.