Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda

Data dodania: 25 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 10 komentarzy

W największej polityce, w którą naród jest włączany raz na 5 i raz na 4 lata nie odnotowano większego zaskoczenia. Nastąpił wielki przełom, zaskoczenia nie było.

Prezydentem Rzeczypospolitej Polski w wyborach w 2015 r. zostaje Andrzej Duda.

Idzie nowa jakość, nasza ta największa polityka – prezydencka i parlamentarna – nigdy już nie będzie taka sama, a to za sprawą młodych ludzi, którzy pierwszy raz wzieli udział w wyborach prezydenckich, których umysły nie są skalane politykierstwem, układami i koalicjami, które nie noszą piętna strachu po poprzednim ustroju.

Fenomenem okazała się charyzma Pawła Kukiza, który potrafił zjednoczyć te na pozór wolne elektrony w siłę zdolną przeważyć szalę zwycięstwa na rzecz nowego, które nadchodzi.

Ale to też nie wszystko. Potrzeba zmian jest tak wielka, że ogromna część starszego elektoratu również wyraziła swoje poparcie dla nadchodzących zmian.

Być może nie jest to potrzeba zmian, lecz właśnie zahamowanie zmian, które idą w niekorzystnym dla Polaków kierunku.

Nie inaczej będzie w wyborach parlamentarnych. Nie chodzi o to, że PO będzie popełniać ustawiczne błędy w kampanii wyborczej jak Bronisław Komorowski, to dzięki młodym ludziom – i chwała im za to – idzie powiew świeżości w naszej polityce.

Oby tylko znaleźli siłę i umiejętności kontroli tej władzy, której aktualnie powierzają kraj. Siła, która właśnie przebudziła się w tej kampanii prezydenckiej to Paweł Kukiz i jego młody elektorat.

Nadspodziewanie to właśnie Paweł Kukiz, który jako pierwszy złożył przyrzeczenie, że nie zdradzi i nie zawiedzie jawi się największą tego gwarancją, a przemawia za tym również brak jednostronnego poparcia dla którejkolwiek opcji politycznej. Nawet przygotowany naprędce okrągły stół najprawdopodobniej nic by tu nie zmienił.

Z tą nową siłą w polityce musi się liczyć każdy, kto ma choć trochę zdrowego rozsądku, gdyż siła ta to młodzi ludzie, a wyrosła na niezadowoleniu.

Za chwilę zacznie się exodus z tonącego okrętu, najgorzej będą mieli ci, którzy z politykierstwa urządzili sobie sposób na życie.

1. Wojtek

Do enter666 – Nie wiem człowieku co bierzesz ale przestań to brać, bo tylko tlen innym spalasz 🙁

2. DONOS

Ty enter666 jaki ty jesteś światowiec! no chyba ze już zaliczyłeś zmywak w W.B.albo wyprowadzałeś kury szczać u szwaba.Pogratulować rozumu.

3. pat

enter666 -żeby pisać coś na dany temat, to trzeba mieć przynajmniej elementarną wiedzę w danym zakresie i choć trochę rozumu. Ty nie masz ani jednego ani drugiego. Zamiast oglądać TVN, Polsaty czy inne Gówna Wyborcze i czerpać z tego” wiedzę” ,poświęć trochę czasu i zajmij się edukacją swojej marnej persony. Nawet nie chce mi się wdawać w polemikę z tobą , no nie ma z kim. Media „obiektywne” głównego nurtu potrafią zrobić sieczkę z mózgu takich małych ludzi jak ty. Jakie to przykre.

1. enter666

ha ha ha a kto by z tobą chciał polemizować kiedy tobie z ust lecą fekalia 😀
      jaki prezydent taki jego zwolennik he he he .
      nie zniżę się do twojego poziomu i nie napiszę co o tobie myślę 😀

4. enter666

kolejny rozbiór Polski – 2015
    Jakie to wszystko proste ..
    nie potrzebne są wojny siłowe rozbiory kiedy Polacy oddają
    dobrowolnie swoją wolność ..
    Wynik obecnych wyborów to nic innego jak zgoda na kolejny rozbiór Polski
    tym razem Polska zostala podzielona pomiędzy PIS Rydzyka i Watykan ..
    Zacznie się więc dalsze rozkradanie Narodu budowanie kolejnych kościołów nagonka na inaczej myślących i sprzyjanie Watykanowi ..
    – przerażające wizje roztaczają się nad polską demokracją ..
    Ludzie sami sobie zgotowali taki los .. niestety
    a skutki tej decyzji okażą się nieobliczalne .
    Kolejna utrata suwerenności na własne życzenie następuje ..
    Wstyd i kompromitacja prze całym światem ..

( z wyjątkiem Watykanu ) bo ten się cieszy ..

5. Wyborca

Gratulacje dla nowego prezydenta dr Andrzeja Dudy. Oj będzie wesoło, teraz zacznie sie też porządkowanie szeregów PIS przed jesiennymi wyborami, czas na zmiany – uda się uratować lasy.