Program „Umiem pływać” w Gminie Zaklików

Data dodania: 16 kwietnia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Zgodnie z przygotowanym harmonogramem od 4-go kwietnia br. w naszej gminie ruszył program „Umiem Pływać”.

Program adresowany jest do dzieci z klas I – III szkół podstawowych. W bieżącym roku programem objęte zostały wszystkie chętne dzieci z klas II i III szkół podstawowych, łącznie 150 dzieci.

Podstawowymi celami programu są: opanowanie przez dzieci podstawowych zasad zachowania się w okolicach akwenów wodnych i w wodzie oraz nauka i doskonalenie pływania. Zajęcia odbywają się na basenie MOSiR w Janowie Lubelskim.

Program „Umiem Pływać” realizowany jest w ramach porozumienia  Gminy Zaklików z Ministerstwem Sportu. Koszt całego zadania zamknął się  kwotą 50 100,00 złotych, z czego 30 100,00 złotych to środki z budżetu gminy. Pozostała kwota 20 000,00 złotych to wkład Ministerstwa Sportu.

Zakończenie programu zaplanowane zostało na drugą połowę czerwca br. Uczestnikom zajęć (dzieciom i opiekunom) życzymy nawiązania wielu nowych przyjaźni i zachowania miłych wspomnień z pobytu na basenie.

Źródło: www.zaklikow.pl