Pyszny Festyn Jagodowy w Lipie

Data dodania: 22 czerwca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. na stadionie sportowym w Lipie odbyła się impreza plenerowa – XVI Jagodowy Festyn Rodzinny.

Impreza została zaplanowana z dużym rozmachem i była to największa impreza kulturalna na terenie Gminy Zaklików w bieżącym roku. Pozostałe imprezy tego typu jakie mają odbyć się w naszej gminie to Piknik Rodzinny w Zdziechowicach w dniu 10 lipca oraz Dni Zaklikowa – 23 i 24 lipca.

Przygotowano bardzo wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży a także dorosłych. Na scenie prezentowały się dzieci przedszkolne i szkolne z terenu gminy. Wystąpiły w wielu odsłonach zespoły taneczne: Kameleon, Sanna Cheerleaders, NowaSan, Akir, Promyk, oraz Pasja z Chwałowic i zespół taneczny ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Wystąpiły także dziecięce wokalistki i instrumentaliści. Rozegrano wiele rodzinnych zawodów sportowych i konkursów.

Tradycyjnie już przeprowadzono konkurs jedzenia pierogów z jagodami oraz konkurs na Lipską Jagodziankę.

Uczestnicy festynu mieli możliwość być bezpośrednimi świadkami akcji ratowniczej przeprowadzonej przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z OSP w Lipie – wyciągnięcia z pojazdu, który uległ wypadkowi, zakleszczonego wewnątrz kierowcy.

Koło Łowieckie „Głuszec”, którego zarys przedstawił prezes Sławomir Lubera wraz ze Stadniną Koni z Żabna wystąpiło z bardzo bogatą paletą darmowych atrakcji. Niezapomnianym wrażeniem dla dzieci była możliwość jazdy konnej i jazdy zaprzęgiem kucyków.

Oprócz możliwości obejrzenia ekspozycji Koła Łowieckiego “Głuszec” uczestnicy festynu obejrzeli pokazy sokolnicze, pokazy psów myśliwskich oraz wysłuchali sygnałów łowieckich w wykonaniu Sebastiana Szwedo.

Chętni mogli skosztować także przygotowanej przez Koło Łowieckie „Głuszec” pieczeni z dzika z kaszą gryczaną a także gorącego gulaszu. Nie zabrakło także ciastek i kapuśniaczków.

Zwycięzcom konkursów nagrody wręczał Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik oraz Dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 13a 14 15 16 18 19 20 21 22 22a 22b 22c 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38