Radny powiatu zaprasza na zajęcia z samoobrony

Data dodania: 28 stycznia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Dariusz Bańka – popularny nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor karate, a od grudnia 2014 roku również radny Powiatu Stalowowolskiego zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia z samoobrony. Cykl spotkań odbędzie się w ferie i co ważne – udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

Dariusz Bańka jest z pewnością jednym z najbardziej znanych i lubianych nauczycieli wychowania fizycznego w Powiecie Stalowowolskim. W organizowanych przez niego zajęciach i konkursach zawsze uczestniczy duża grupa młodzieży. Ci, którzy jeszcze nie brali w nich udziału, będą mieli okazję już wkrótce to nadrobić. – Skoro zostałem wybrany radnym powiatowym, czuję się w obowiązku służyć naszej lokalnej społeczności. Dlatego wpadłem na pomysł zorganizowania w ferie bezpłatnych zajęć ruchowych dla dzieci i młodzieży. Obejmą one zabawy sportowe, ćwiczenia karate oraz elementy samoobrony. Dzięki uprzejmości dyrektora Włodzimierza Smutka, który zgodził się udostępnić salę gimnastyczną w ZSP nr 2 w Stalowej Woli, zajęcia odbędą się w tamtejszej szkole – mówi Dariusz Bańka.

Oferta jest adresowana do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Spośród chętnych, którzy się zgłoszą, zostaną utworzone dwie 12-osobowe grupy podzielone ze względu na wiek. Pierwsza będzie ćwiczyła w poniedziałki i środy, a druga we wtorki i w czwartki. Zajęcia będą się odbywały w godzinach 10.00-11.30. – Jeśli dopisze pogoda, planuję oprócz tego zorganizować dla uczestników mini-survival z ogniskiem oraz wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej. Zgłoszenia proszę przysyłać na adres: dariobanka@tlen.pl – mówi Dariusz Bańka.

W zgłoszeniu muszą się znaleźć: nazwisko i imię dziecka, wiek oraz telefon do rodzica. – O przyjęciu dziecka na zajęcia będę informował rodziców telefonicznie. Zresztą będę wymagał, aby na pierwsze zajęcia każde z dzieci przyszło z rodzicem, który przyniesie ze sobą pisemną zgodę na udział pociechy w treningach. Zapraszam i radzę nie zwlekać ze zgłoszeniami, gdyż ze względów organizacyjnych, liczba miejsc jest ograniczona – mówi Dariusz Bańka.

Źródło: www.stalowowolski.pl

1. KarateGi

Świetnie, że jest ktoś kto wychodzi z tego typu inicjatywą do ludzi w dodatku za darmo 🙂 Szkoda tylko że klub Bushido ceni sobie dość drogo resztę zajęć których nie ma zbyt wiele 🙂 ale za tę akcję brawa, oss 🙂