Rocznica objawień fatimskich w Zaklikowie

Data dodania: 30 kwietnia 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 4 komentarze

W dniu 6 maja 2017 r. przypada Pierwsza Sobota miesiąca. W tym dniu o godzinie 20.00 rozpocznie się w kościele celebrowanie Jubileuszowej Pierwszej Soboty Fatimskiej.

W związku z nadchodzącą rocznicą 100 lat objawień fatimskich, wierni sercem i umysłem „przeniosą się na chwilę” do Fatimy i wysłuchają krótkiego opisu pierwszego spotkania Maryi z dziećmi w dniu 13 maja 1917 roku.

Następnie z kościoła w Zaklikowie wyruszy procesja na trasę pielgrzymkową liczącą 4,5 km prowadzącą do Antoniówki. W trakcie wędrówki będzie śpiewana majówka, różaniec „fatimski”, będzie również chwila medytacji oraz śpiewy pieśni maryjnych i pielgrzymkowych.

Po dojściu do celu, czyli przy kaplicy św. Antoniego, ok. godz. 21.30, nastąpi poświęcenie nowego konfesjonału. Na wieczór pielgrzymkowo-fatimski zaproszeni są wszyscy czciciele Maryi: dzieci, młodzież, rodzice, osoby starsze.

Proboszcz ks. dr Michał Mierzwa prosi o zabranie ze sobą świec, lampionów, zniczy, a także latarek elektrycznych i wygodnych butów na drogę.

Gospodarzami ostatniej części tego wieczoru będą mieszkańcy Antoniówki oraz części Dąbrowy. Już teraz mówimy im staropolskie „Bóg zapłać” za ich gościnność. Zakończenie spotkania i powrót do domów planuje się, na godz. ok. 22.30. Czytaj całość TUTAJ

Jest to pierwsza trasa pielgrzymkowa związana z uroczystymi obchodami 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Następne pielgrzymki zaplanowano w kolejne Pierwsze Soboty miesiąca:

1. – 3 czerwca do Karkówki
  2. – 1 lipca do Kolonii Łysaków
  3. – 5 sierpnia na Radną Górę
  4. – 2 września do Ireny
  5. – 7 października do Zdziechowic.
  1. Lagodna Herta

Obecny proboszcz idzie z duchem czasu i bardzo dobrze. Rozmawiam z parafianami w roznym wieku. Nie spotkalam dotad zadnej osoby, ktora by powiedziala chocby jedno niepochlebne slowo o dzialalnosci nowego proboszcza. Wrecz przeciwnie: ludzie ciesza sie, ze dzieki obecnemu proboszczowi zycie w parafii zaczyna tetnic.

2. Lagodna Herta

Odkad przyszedl do Zaklikowa nowy proboszcz parafia zaczela zyc. Widac to juz bardzo wyraznie. Nowy proboszcz wyszedl do doroslych, mlodziezy i dzieci. Dobrze, ze ma duza pomoc ze strony ksiedza Dziurdzia i ksiedza Strojnego.

3. Marek B

Ponieważ wszystkie moje niepochlebne posty ze strony Parafii w Zaklików na fb są skrzętnie przez księdza Dziurdzia usuwane napiszę tu. A swoją drogą to dziwne, że tylko „wazelinę” można tam pisać a jak ktoś ma odmienne zdanie to już nie. Trochę to dziwne jak na księdza. Rozumiem gdyby były to obraźliwe posty, ale one były tylko niepochlebne!

Wierzę, że siła internetu zrobi swoje i tak ludzie zobaczą, że nie wszystkim te zmiany się podobają​. Obecny proboszcz, mam takie wrażenie, chce wszystko co do tej pory było pozmieniać​. Tylko, że on tu przyszedł na służbę do ludzi, a nie odwrotnie.