Rodzice pilnie poszukiwani

Data dodania: 20 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli pilnie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Rodzinna piecza zastępcza stanowi szansę dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swojej rodzinie.

Rodzina zastępcza jest najlepszą formą opieki nad dzieckiem poza rodziną naturalną. Jest bowiem wiele rodzin, które nie zaspakajają podstawowych potrzeb życiowych swoich dzieci, a brak miłości, poczucia bezpieczeństwa  i przynależności zagraża prawidłowemu rozwojowi dziecka.

Szczególną potrzebą Powiatu Stalowowolskiego jest tworzenie zawodowych rodzin zastępczych o charakterze pogotowia rodzinnego. Rodzinie poza pomocą pieniężną na utrzymanie dziecka, przysługuje wynagrodzenie.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli – Organizator pieczy zastępczej w Powiecie Stalowowolskim Tomasz Brymora zaprasza małżeństwa lub osoby samotne gotowe do podjęcia tego rodzaju pracy i opieki nad dziećmi do 10 roku życia, których w myśl obowiązujących przepisów nie wolno umieszczać w placówkach opiekuńczo-wychowawczych (dom dziecka).

Kwestie dotyczące rodzicielstwa zastępczego całościowo reguluje ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t. jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 135 z późn. zm.). zachęcamy do zapoznania się z jej zapisami.

Mieszkańcy Powiatu Stalowowolskiego zainteresowani pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zaproszeni są do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli przy ul. Podleśnej 15 (pokój nr 417) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00; kontakt telefoniczny: (15) 643 36 99.