Rozwój Gminy Zaklików

Data dodania: 9 kwietnia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

O rozwój Gminy Zaklików zadbają studenci Politechniki Lubelskiej.

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Burmistrzem Zaklikowa mgr inż. Zdzisławem Wójcik a Rektorem Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Piotrem Kacejko studenci Samodzielnej Pracowni Architektonicznej Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej zajmą się opracowaniem koncepcji architektoniczno-urbanistyczno-technicznych dla Gminy Zaklików.

Studenci będą pracować nad projektem w ramach swoich warsztatów studenckich pod okiem kierownika Samodzielnej Pracowni Architektonicznej prof. Jana Wrana. Studenci tej pracowni podobne koncepcje realizowali już dla miasta Zamościa.

W dniu 31 marca br. w Urzędzie Miasta w Zaklikowie odbyło się kolejne już spotkanie robocze, w którym uczestniczyli pracownicy Samodzielnej Pracowni Architektonicznej Politechniki Lubelskiej pod kierownictwem prof. Jana Wrana.

Pierwsze koncepcje architektoniczno-urbanistyczno opracowywane będą dla budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie oraz terenów wokół szkoły i remizy strażackiej w Lipie. W następnej kolejności prace będą dotyczyły zaklikowskiego rynku, zalewu oraz projektu zagospodarowania strefy A przyszłego uzdrowiska w Lipie a także terenu po dawnym domu kultury.

W sprawach tych władze gminy planują przeprowadzenie także konsultacji społecznych i uzgodnień. W pierwszej kolejności dotyczyć to będzie konkretnych obiektów architektonicznych a następnie dopiero całych układów urbanistycznych Gminy Zaklików.

Pierwsza wizja lokalna, która odbyła się w dniu 31 marca br. dotyczyła rozeznania terenu Zaklikowa i Lipy i jest to pierwszy etap opracowywania koncepcji na bazie istniejących realiów.

1. Władimir Władimirowicz

Stary naucz się redagować „pomiędzy Burmistrzem Zaklikowa mgr inż. Zdzisławem Wójcik a Rektorem Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Piotrem Kacejko” zagadka co tutaj jest nie tak ??