Rywalizacja o zaklikowskie smaki

Data dodania: 9 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W ramach uroczystych obchodów jubileuszu Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie ogłosił konkurs  na prezentację tradycyjnych specjałów miejscowej kuchni i spiżarni „Zaklikowskie smaki”.

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy pasjonaci gotowania i smażenia, wędzenia i marynowania oraz wypieków.

Z informacji udzielonej dla MiastoZaklikow.pl przez Dyrektora GOK Waldemara Żelaznego wynika, że impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem, lecz można jeszcze składać karty zgłoszeniowe.

Nowością będą zawody w ramach I Zaklikowskiego Turnieju Nalewek o Puchar Burmistrza Zaklikowa. Zawody będą się rozgrywały w oparciu o szczegółowy regulamin I Konkursu Nalewek Domowych. Regulamin jest dostępny na stronie www.gokzaklikow.pl.

Konkurs zostanie rozegrany i rozstrzygnięty przez jury w dniu 11 kwietnia 2015 r.

Wszystkie potrawy i nalewki po ocenie jury będą podlegały dalszej, ale już pozakonkursowej ocenie publiczności, gdyż zostaną udostępnione do degustacji.

Regulamin konkursu dopuszcza wykonanie domowych nalewek jedynie na bazie spirytusu ratyfikowanego lub destylatu będącego w obrocie koncesjonowanym. W konkursie i degustacji domowych nalewek będą mogły brać udział tylko osoby pełnoletnie.

page241