Śmiertelny wypadek drogowy

Data dodania: 12 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

Dzisiaj w godzinach popołudniowych na drodze Zdziechowice Drugie – Gościeradów doszło do wypadku samochodowego, którego skutkiem była śmierć człowieka.

Wypadek zaistniał na granicy miejscowości Zdziechowice Drugie i Józefów. Jedną z przyczyn wypadku była – z nieustalonych dotychczas powodów – utrata przez kierowcę panowania nad pojazdem.

Około godz. 16.00 samochodem osobowym marki Opel „Zafira” na numerach rejestracyjnych powiatu kraśnickiego jechało trzech mężczyzn w kierunku miejscowości Gościeradów, prawdopodobnie wracali z pracy. Pojazd po wyjechaniu z łuku drogi zjechał na lewe pobocze, po czym uderzył bokiem w przydrożne drzewo.

O zaistniałym wypadku zostały powiadomione służby ratownicze. Przybyły na miejsce, jako pierwszy, policjant z Posterunku Policji w Zaklikowie prowadził reanimację najbardziej poszkodowanego w wypadku do czasu przyjazdu karetki pogotowania ratunkowego. Dalsza reanimacja niestety nie przyniosła rezultatów. Reanimowany mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.

Według wstępnych ustaleń okazał się nim pasażer pojazdu, prawdopodobnie mieszkaniec miejscowości Szczecyn. Pozostali dwaj uczestnicy wypadku zostali przewiezieniu do szpitala w Stalowej Woli.

Na miejscu interweniowały trzy jednostki straży pożarnej ze Zdziechowic i Stalowej Woli, dwie karetki pogotowania oraz trzy radiowozy policyjne.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz całkowicie wstrzymali ruch na drodze.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem prokuratury.