Spotkanie marszałka z samorządowcami

Data dodania: 18 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, spotkał się 16 marca 2015 roku z samorządowcami z Powiatu Stalowowolskiego.

Spotkanie to było poświęcone głównie omówieniu założeń Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Wzięli w nim udział: starosta Janusz Zarzeczny i wicestarosta Mariusz Sołtys, prezydent Lucjusz Nadbereżny, przewodniczący stalowowolskiej Rady Miejskiej Rafał Weber, a także wójtowie Tadeusz Bąk (Pysznica), Sławomir Serafin (Bojanów), Jan Pyrkosz (Radomyśl nad Sanem), Paweł Gardy (Zaleszany) oraz burmistrz Zdzisław Wójcik (Zaklików).

W spotkaniu uczestniczyło też dwoje stalowowolskich parlamentarzystów – senator Janina Sagatowska i poseł Antoni Błądek.

Marszałek Ortyl mówił o osiach priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego, które określają na co będą przyznawane środki, a także odpowiadał na pytania naszych samorządowców. Najwięcej pytań dotyczyło możliwości pozyskiwania środków na inwestycje drogowe.

Poruszono również kwestie wsparcia służby zdrowia oraz zakupu sprzętu dla jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Źródło: stalowowolski.pl

DSC_0044DSC_0004