Starostwo zaprasza na III Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy

Data dodania: 11 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Trasa o długości 60 km, piknik, konkursy i mnóstwo atrakcyjnych nagród do wygrania – to wszystko czeka na uczestników III Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego. Zapraszamy do udziału – już 19 lipca 2015 roku.

Nasz rajd chyba już na dobre wpisał się do kalendarza letnich imprez w naszym powiecie. Przypomnę, że w ubiegłym roku wzięło w nim udział aż 240 rowerzystów. Wszyscy doskonale się bawili. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie – jako organizatorzy staramy się przygotować jak najwięcej atrakcji dla uczestników – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, rajd będzie miał charakter rodzinny. Nie będzie to więc wyścig, ale impreza typowo turystyczna. Przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym, tak, aby mogli wziąć w nim udział również amatorzy. – Jednak ze względu na dłuższy dystans, który wynosi 60 kilometrów, w tym roku wprowadziliśmy ograniczenie wiekowe dla dzieci – zgodnie z regulaminem młodzi rowerzyści uczestniczący w imprezie muszą mieć ukończone 12 lat. Oczywiście można zabrać młodsze dziecko, ale do fotelika bądź przyczepki rowerowej. Pragnę również podkreślić, że każdy uczestnik poniżej 18 roku życia może wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej – rodzica lub opiekuna prawnego – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Kancelarii Starosty w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Tradycyjnie już, rajd wystartuje z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Następnie trasa będzie przebiegała przez: Pysznicę, Rudę Jastkowską, Jastkowice, Goliszowiec, a po dotarciu na stadion w Lipie nastąpi dłuższy odpoczynek połączony z piknikiem, konkursami oraz loterią. – Na każdego uczestnika będzie czekał gorący posiłek. Do wygrania będzie również wiele wartościowych nagród – zapewnia wicestarosta Mariusz Sołtys. Głównym organizatorem oraz sponsorem imprezy jest Powiat Stalowowolski, ale fundatorami nagród są również: Miasto Stalowa Wola, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Thoni Alutec, Agencja Reklamy NADO, Samko Koczwara, Tip-Top oraz Sklep Sportowy Maraton.
Po zakończeniu pikniku nastąpi powrót tą samą trasą do Stalowej Woli. Partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Bractwo Turystyczne „Łazik”, a także jednostka OSP w Stalowej Woli.

– Zapisy uczestników będą prowadzone w dniach od 8 lipca 2015 r. do 15 lipca 2015 r. w Starostwie Powiatowym – pokój nr 114. Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń – mówi Tomasz Wosk.

Źródło: www.stalowowolski.pl

thumb_4be4c55fd78e22c235283c61116e4284_664x447_wm0_right_bottom-iiirprr_plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code