Strażacy z Lipy włączeni do KSRG

Data dodania: 4 stycznia 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Pierwszego grudnia 2016 r., decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, jednostka OSP Lipa została włączona do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (KSRG).

Starania o włączenie jednostki do KSRG zarząd OSP Lipa podejmował wielokrotnie. Dopiero w 2016 roku sprawy nabrały tempa. Procedurę włączenia OSP Lipa do KSRG zostało zapoczątkowane w sierpniu podpisaniem porozumienia pomiędzy gminą Zaklików, reprezentowaną przez burmistrza Zdzisława Wójcika, jednostką OSP Lipa, którą reprezentował prezes Damian Plęs i KPPSP ze Stalowej Woli, w imieniu której występował bryg. Jerzy Lipko.

Starania druhów z Lipy uwieńczone zostały sukcesem. Strażakom z Lipy serdecznie gratulujemy.

Źródło: www.zaklikow.pl

1. Kalinowski Adam

Uroczyste wręczenia aktu wcielenia w KSRG odbył się dnia 20.02.2017 roku jednocześnie w tym dniu była 15 rocznica powstania – powołania ponownego do życia OSP Lipa.
    Wspaniała uroczystość w śród Wspaniałych ludzi.
    Uroczystość zaszczycili posłowie i inni gości .