Świetlice środowiskowe wciąż się rozwijają

Data dodania: 3 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Mamy za sobą cztery miesiące realizacji projektu w ramach programu partnerskiego Fundacji PZU i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Świetlica – Moje Miejsce”, który realizujemy od marca tego roku w Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej w Zaklikowie.

Koniec projektu przewidziany jest w lutym 2016 r. Jest to kontynuacja poprzedniego projektu pod nazwą SYMPLY HUMAN, a obecny nosi nazwę NAUKOWA ŚWIETLICA RODZINNA. Projekt powstał z potrzeby urozmaicenia czasu wolnego podopiecznym oraz chęci kontynuowania wcześniej zrealizowanego programu edukacyjnego. Jest uzupełnieniem szkolnej oferty edukacyjnej, dostosowanej do potrzeb i zainteresowań uczniów. Tematem przewodnim są zajęcia naukowe z szeroka ofertą skierowaną do dzieci i ich rodziców. Oprócz zajęć czysto naukowych przewidziane są wspólne integracyjne spotkania rodzinne.

Mamy za sobą rodzinne spotkanie wielkanocne oraz zawody rodzinne z okazji Dnia Mamy, Dziecka i Taty.

Cały czas realizujemy zaplanowane zajęcia i warsztaty prowadzone przez instruktorów (j. angielski, Lego Education). Mieliśmy spotkania z wolontariuszami (chemikiem i weterynarzem).

Projektowi zawdzięczamy możliwość zakupu instrumentów muzycznych, kamizelek odblaskowych, książek, materiałów do prowadzenia zajęć naukowych i kulinarnych.

Ponadto dzięki wsparciu finansowemu Rady Sołeckiej w Zaklikowie od marca do czerwca prowadzone były dodatkowe warsztaty z języka angielskiego, które będą kontynuowane po przerwie wakacyjnej.

Jednocześnie zaczynamy realizować dwa inne projekty, które będą obejmowały wszystkie trzy świetlice – w Lipie, Zaklikowie i Zdziechowicach. Są to projekty realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Ruch Pomocy Psychologicznej „INTEGRACJA”. Pierwszy pod nazwą: DWA POKOLENIA – JEDNA TWÓRCZA GENERACJA – program na rzecz integracji międzypokoleniowej. Jest on dofinansowany ze środków rządowych.

Natomiast drugi projekt nazywa się: NARKOTYKOM MÓWIMY – NIE – program przeciwdziałania narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Ten z kolei jest dofinansowany z środków Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Dzięki dofinansowaniu jakie otrzymaliśmy z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii mogliśmy zorganizować Świetlicowy Piknik Rodzinny na „Orliku” w Zaklikowie. Dofinansowanie pozwoliło również na wspólny wyjazd dzieci na basen. Autor Anna Życzyńska

Źródło: www.zakklikow.pl

1. GDA

a dlaczego nic nie pisze o KOMPROMITACJII PANA BURMISTRZA I Jego Prawej ręki w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia Pana Dyrektora w Zaklikowie???;);)