Tajemnicze zaginięcie Tomasza Mroza

Data dodania: 12 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Policjanci z Przeworska i Sieniawy prowadzą poszukiwania Tomasza Mroza. 33-letni mężczyzna zaginął przed tygodniem. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło ponad 200 policjantów, strażaków i strażników leśnych. Wykorzystano przewodników z psami oraz śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Mężczyzny wciąż nie odnaleziono. 

Funkcjonariusze z Sieniawy poszukują Tomasza Mroza. 33-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego 5 maja około godz. 11 uczestniczył w kolizji drogowej w miejscowości Dobra, w powiecie przeworskim. Mężczyzna kierując dostawczym volkswagenem otarł się o bok samochodu ciężarowego i wjechał do rowu, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Zaniepokojeni członkowie rodziny zawiadomili Policję o zaginięciu mężczyzny.

Rysopis zaginionego: 
Wiek z wyglądu 33 lata, wzrost około 175 cm, waga 82 kg, szczupłej budowy ciała, włosy krótkie (szatyn), oczy niebieskie, uszy lekko odstające, nos prosty, uzębienie pełne. Ubrany był w szarą bluzę dresową z kapturem i białymi napisami na piersi, granatowy podkoszulek, niebieskie jeansy, szare materiałowe buty.

Funkcjonariusze zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych od kilku dni podejmują liczne działania, by ustalić miejsce pobytu zaginionego. Sprawdzili kontakty mężczyzny, szpitale i inne placówki medyczne, w których mógłby przebywać. Policjanci ustalili okoliczności, w jakich doszło do utraty kontaktu z zaginionym, poszukiwali świadków. Rozpowszechniono informację o zaginionym.

W przeczesywanie lasów w pobliżu miejsca, w którym zaginiony  widziany był po raz ostatni, brało udział ponad 100 policjantów z Przeworska i Lubaczowa, ponad 100 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku oraz strażaków-ochotników z powiatów przeworskiego i lubaczowskiego. W działania zaangażowali się też funkcjonariusze Straży Leśnej i mieszkańcy. Sprawdzono kilkaset hektarów kompleksów leśnych. W działaniach brali udział członkowie Stowarzyszenia STORAT, którzy wykorzystują specjalnie szkolone psy.  W ykorzystano też śmigłowiec z kamerą termowizyjną z Sekcji Lotnictwa KWP w Łodzi. 

Policjanci sprawdzali każdą informację, która może pomóc w odnalezieniu 33-latka, wszystkie sygnały zostały zweryfikowane. Niestety wciąż nie udało się ustalić miejsca pobytu zaginionego.

Funkcjonariusze wciąż prowadzą czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu zaginionego, wobec tego prosimy wszystkie osoby mające wiedzę o zaginionym o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komisariatem Policji w Sieniawie ul. M. Reja 1, tel. (16) 622 70 07 albo dyżurnym komendy tel. (16) 641 23 10 lub 997.

Źródło: KWP Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code