Termomodernizacja budynków

Data dodania: 3 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

Budynek Urzędu Miejskiego w Zaklikowie zyska nowe oblicze.

Trwają właśnie prace termomodernizacyjne budynku. Prace mają głównie na celu ocieplenie pomieszczeń budynku i zmniejszenie kosztów ogrzewania. Następna istotna rzecz to odnowienie elewacji budynku, która jak mówi Burmistrz Zdzisław Wójcik pochodzi jeszcze z okresu PRL. Całkowity koszt termomodernizacji wynosi 328.680,44 zł. Jednak udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z WFOŚ w wysokości 80 tys. zł.

Prace modernizacyjne prowadzi firma remontowo-budowlana z Jastkowic.

Jednocześnie realizowany jest projekt termomodernizacji budynku w Lipie przy ul. Leśnej 4 (budynek byłego przedszkola). Ogólny koszt tego projektu wynosi 361.628,36 zł. Na ten projekt również pozyskano dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł. Zwiększone koszty termomodernizacji budynku w Lipie spowodowane są remontem pomieszczenia i urządzeń kotłowni. Prace modernizacyjne prowadzi firma budowlana z Mostek gm. Jarocin.

Zakończenie obu inwestycji przewidziane jest na dzień 01.12.2014 r.

1. jojo

A ja mam pytanie do moderatora tej strony,dlaczego nie umieścił informacji o sprawozdaniu z działalności i dokonań burmistrza oraz rady w obecnej kadencji.Wszak taki materiał o ile wiem został mu dostarczony.Przecież to ważne wydarzenie i informacja dla wyborców,czyżby chciał to zataić.