Tradycja kolędowania w Zaklikowie nie zaginie

Data dodania: 8 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Zaklików też ma swoich kolędników. W okresach międzyświątecznych mieszkańcy Zaklikowa mogli na własne oczy zobaczyć a także usłyszeć grupę kolędników.

Kolędnicy to sześcioosobowa grupa dzieci i młodzieży. Na ulicach Zaklikowa rozbrzmiewał śpiew kolęd i pastorałek. Kolędnicy na każdym kroku spotykali się z życzliwością i uznaniem. Oprócz śpiewu kolęd, grupa odgrywała scenę skazania Heroda za jego zbytki. Jednak najważniejsza część całego kolędowania to życzenia zdrowia i pomyślności od dzieci na cały Nowy Rok.

Najważniejszym jest fakt, iż pomysł kolędowania powstał z inicjatywy samych dzieci a w związku z tym jest nadzieja, że tradycja ta nie zaginie.

Młodzi kolędnicy podjęli się nie tylko kolędowania na ulicach Zaklikowa, ale także w tych domach, w których zostaną przyjęci. I tu się nie zawiedli. Pozostają pod wielkim wrażeniem gościnności mieszkańców Zaklikowa. Spotykali się na każdym kroku nie tylko z życzliwością lecz także z hojnością. Za kolędy, scenki i życzenia w podzięce otrzymali stosy cukierków i słodyczy a nawet złotówki. Wszystkie otrzymane dary kolędnicy podzielili skrzętnie między sobą.

Najbardziej wzruszające momenty dla dzieci – jak mówią – to chwile kiedy odwiedzali ludzi starszych, wówczas byli witani niemal ze łzami w oczach.

Jest to piękna i zasługująca na uznanie inicjatywa dzieci i młodzieży. Redakcja MiastoZaklikow.pl objęła grupę kolędników swym patronatem nie tylko honorowym. Sfinansowano dzieciom okazjonalne stroje oraz rekwizyty a także udzielono dzieciom wszelkiej pomocy w przygotowaniu przedstawienia.

Grupa kolędników w tym roku to Paulina Pataraniak, Katarzyna Daniel, Dominika Pawusiak, Oliwia Urbanek, Małgorzata Daniel oraz Radosław Kusiński.

1. Halina

Wspaniała i dość liczna grupa naszej młodzieży. Bardzo mnie zachwycili swoją obecnością. Z wielką radością słyszy się, że są jeszcze dzieciaki, które chcą podtrzymywać nasze piękne tradycje. Brawa dla nich za chęć i duże zaangażowanie!