Trzeźwy poranek na drogach powiatu stalowowolskiego

Data dodania: 2 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Na drogach powiatu policjanci ze stalowowolskiej drogówki prowadzili wczoraj wczesnym rankiem działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali ponad 1600 kierujących, ujawnili trzech kierowców, którzy prowadzili samochód będąc pod wpływem alkoholu. Za swoje czyny kierowcy prowadzący „pod wpływem” odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili kontrole kierowców. Cel „Trzeźwego poranka” był jak zawsze ten sam – troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Policjanci skontrolowali 1617 kierujących samochodami. Podczas czterogodzinnych działań prowadzonych na terenie powiatu stalowowolskiego funkcjonariusze ujawnili trzech kierujących samochodami, którzy wcześniej pili alkohol. Rekordzistą był 62-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, który jechał samochodem marki Polonez. Badanie wykazało, że miał 1,34 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Na drogach całego podkarpacia policjanci skontrolowali w tym czasie 19 508 kierowców.

W sumie policjanci ujawnili 32 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 19 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 13 (w tym 1 nietrzeźwy rowerzysta) odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 28 uprawnień do kierowania.

Źródło KWP Rzeszów/KPP Stalowa Wola