Trzeźwy poranek na drogach

Data dodania: 19 stycznia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Na drogach powiatu policjanci ze stalowowolskiej drogówki prowadzili wczoraj wczesnym rankiem działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Policjanci skontrolowali blisko 500 kierujących, ujawnili 2 kierowców, którzy prowadzili samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili kontrole kierowców. Cel „Trzeźwego poranka” był jak zawsze ten sam – troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.
Policjanci skontrolowali 486 kierujących samochodami. Podczas pięciogodzinnych działań prowadzonych na terenie powiatu stalowowolskiego funkcjonariusze ujawnili 2 kierujących samochodami, którzy wcześniej pili alkohol. Badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie wykroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznom prawa jazdy. Na jak długo się z nimi pożegnają – zadecyduje o tym sąd.

Natomiast na terenie całego województwa podkarpackiego policjanci skontrolowali w tym czasie 14301 kierowców.
Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 54 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 21 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 33 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 41 uprawnień do kierowania.

W działania na terenie województwa podkarpackiego zaangażowanych było 243 policjnatów.

Podczas trwających działań w miejscowości Kamienica Dolna doszło do kolizji nieoznakowanego radiowozu policyjnego z vw golfem. Okazało się, że kierowca vw pił wcześniej alkohol.

Źródło: KPP/KWP