Wieczór kolęd w Zaklikowie

Data dodania: 7 stycznia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 6 komentarzy

W święto Trzech Króli o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie miał miejsce „Wieczór kolęd i pastorałek”. W kolędowaniu wzięły udział chóry, zespoły wokalne i instrumentalne, które wypełniły wieczorne spotkanie pięknymi tradycyjnymi kolędami i pastorałkami.

Gościem uroczystości był Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, a także ks. proboszcz Henryk Krzyżanowski i ks. Zbigniew Kozieł. Burmistrz po raz kolejny złożył wszystkim noworoczne życzenia, oraz wskazał aby nie dać się ogłupić mediom i kampaniom (które czekają nas w 2015 r. – przyp. autora).

Uroczystość rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice pod dyrekcją Mieczysława Parucha a zakończył Chór „Gloria” pod dyrekcją Stanisława Długosza a trwała około 2 godzin. Poza tym w kolędowaniu wzięła udział Schola Cantate Deo i Zespół DDTOM. Utwory instrumentalne kolęd i wokalne wykonały Aneta Kalinowska i Dorota Grzyb.

Widownia, choć nieliczna, bardzo ciepło nagradzała brawami wszystkich wykonawców.

Na zakończenie uroczystości w imieniu organizatorów „Wieczoru kolęd i pastorałek” życzenia noworoczne dla wszystkich złożył Dyrektor GOK Tomasz Turek a następnie wspólnie, łącznie z publicznością odśpiewano kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

Obecne na uroczystości MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ł

1. lagodna herta

Doskonala wizytowka Zaklikowa na zewnatrz stal sie juz od kilku dobrych lat chor Gloria. To sa ludzie z pasja. Podziwiam rowniez kunszt gry orkiestry ze Zdziechowic. Wypada miec nadzieje, ze nowI rajcy miejscy doloza staran, aby chor spiewal, a orkiestra grala jak najdluzej.

2. lagodna herta

Yoko ma sporo racji; nie brakuje u nas w Zaklikowie i w okolicy ludzi z roznymi talentami; Napewno brakuje jednak kogos w MDK, kto by tych ludzi „porwal” (czyt. zachecil do dzialania). Fajnie, ze tak preznie dzialaja kluby seniora; niefajnie, ze tak malo sie o tym pisze i mowi w mediach; nadal promocja tej placowki kuleje.
    Moze warto by bylo na stronie MDK zrobic sonde i zadac mieszkancom kilka pytan, o to jakimi formami dzialalnosci byliby zainteresowani, a moze nawet postawic pytania otwarte i na podstawie zebranego w ten sposob materialu budowac plany dzialania placowki.
    I jeszcze jedno pod rozwage dyrektora MDK; prosze sie zastanowic nad zmiana godzin pracy MDK na popoludniowe i wieczorne, kiedy i dzieci i mlodziez, a takze dorosli, kiedy zdaza troche odpoczac, chetniej wlacza sie do pracy, jesli tylko MDK wyjdzie do nich z trafiona oferta.
    Jesli po wielu latach „przysypiania” zaczelo tetnic zyciem zaklikowskie przedszkole, to napewno jest to tez mozliwe i w MDK.

3. Yoko

Szkoda, że nie było żadnych ogłoszeń o planowanym wieczorze na stronie internetowej Domu Kultury. Starym zwyczajem zrobić coś cichaczem i postarać się, żeby jak najmniej mieszkańców o tym wiedziało… Szkoda, bo życie kulturalne w gminie jest w zaniku, a przecież mamy tak dużo uzdolnionych ludzi w różnym wieku. Ludzi , którzy swoim talentem mogą wnosić radość w serca innych… Dom Kultury – może najwyższy czas na jakieś zmiany?