Wieczór kolęd w ZSO w Zaklikowie

Data dodania: 11 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Rok 2016 jest dla ZSO w Zaklikowie datą szczególną. Szkoła nasza obchodzi Jubileusz – 100 lecie swojego istnienia. W związku z jubileuszem pragniemy  rozpocząć  cykl spotkań i działań angażujących dzieci i młodzież w rozmaite przedsięwzięcia oraz integrujących lokalną społeczność.

Wieczór Kolęd, który odbył się 6 stycznia 2016 r. w Święto Trzech Króli był wspaniałą okazją do spotkania się z władzami naszego miasta, na czele z Burmistrzem Zaklikowa – Zdzisławem Wójcikiem, radnymi Rady Miejskiej, Proboszczem Henrykiem Krzyżanowskim i wikariuszami naszej parafii, siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa na Radnej Górze, siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej w Irenie, z dyrektorami ościennych szkół, Gminnego Ośrodka Kultury, Banków Spółdzielczych,    emerytowanymi pracownikami szkoły, przedstawicielami świetlicy środowiskowej, Rady Rodziców, kierownictwem Ośrodka Zdrowia oraz licznymi donatorami  i przyjaciółmi szkoły oraz  rodzicami i mieszkańcami Zaklikowa.

Myślą przewodnią koncertu była wszechobecna miłość i radość z narodzin Jezusa, naszego Zbawiciela. Jeszcze raz wszyscy zgromadzeni mogli udać się do Stajenki, do Jezusa wraz z aniołami, pastuszkami i królami, zaśpiewać najpiękniejsze kolędy, pokłonić się Bogu – Dzieciątku, które narodziło się w żłóbku. Program artystyczny przygotowany przez nauczycieli klas młodszych uzupełnił występ zespołu  pod kierownictwem p. Tomasza Turka.

Program artystyczny był formą podziękowań i wyrazów uznania dla wszystkich donatorów i przyjaciół szkoły. Wieczór złączył wszystkich i wyzwolił niesamowite emocje. Artyści otrzymali gromkie brawa i  wiele podziękowań oraz słodyczy  od dyrekcji szkoły oraz przybyłych  znamienitych gości. Dzięki pomocy Rady  Rodziców uwieńczeniem wieczoru był słodki poczęstunek dla wykonawców oraz zaproszonych gości.

Jedyny taki w swoim rodzaju wieczór stanie się zapewne  tradycją w naszej szkole.

Źródło: www.zsozaklikow.szkolna.net/autor Teresa Marczewska