Wielki pożar lasu w gminie Radomyśl i Zaklików

Data dodania: 25 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W piątek 24.04.2015 r. w godzinach przedpołudniowych zapalił się las położony na terenie Gminy Radomyśl n/Sanem. Nie są dotychczas znane przyczyny powstania pożaru.

W wyniku pożaru spaleniu uległo około 500 hektarów lasu, głównie położonego na terenie Gminy Radomyśl n/Sanem. Pożar przeszedł również na teren Gminy Zaklików gdzie spaleniu uległo około 10 hektarów lasu. Pożar nie zagroził ludziom ani budynkom.

Ogień rozprzestrzeniał się szybko, ze względu na to, że objął wierzchołki drzew.

Pożar udało się opanować dopiero w godzinach wieczorowych. W ugaszeniu pożaru ma częściową zasługę również padający wieczorem deszcz.

Akcją gaśniczą dowodził Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
nadbryg. Bogdan Kuliga.

W gaszeniu pożaru brały udział praktycznie wszystkie jednostki OSP oraz PSP ze Stalowej Woli: OSP Radomyśl n/Sanem, OSP Zaklików, OSP Lipa, OSP Rzeczyca Długa, OSP Antoniów, OSP Chwałowice, OSP Pysznica, OSP Skowierzyn, OSP Stalowa Wola – Charzewice.

W całej akcji gaśniczej wzięło udział 185 strażaków, 42 zastępy i 5  samolotów bojowych straży pożarnej Dromader.