Wręczono nagrody dla ludzi kultury i sportu

Data dodania: 4 marca 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 3 marca 2017 roku (piątek) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, odbyła się uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu.

Podczas niej, władze Powiatu Stalowowolskiego uhonorowały oraz złożyły podziękowania ludziom, którzy poprzez swoją działalność oraz osiągnięcia w dziedzinach kultury i sportu przyczyniają się do promocji naszego Powiatu.

Za działalność kulturalną w kategorii Animator kultury nagrodzona została także zaklikowianka Wioletta Przywara pedagog i nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. A. Sapińskiego w Zaklikowie. Jest pomysłodawcą i organizatorką Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej, który w tym roku będzie miał VII edycję.

Przyznawane były również nagrody w kategoriach:  Twórca – osobowość roku, Ochrona i promocja tradycji regionalnych, Animator sportu, Sportowiec roku, Trener roku a dla mecenasów i sponsorów w kategorii Kryształowe serce.

Nagrody otrzymali: Adam Krzykwa,  Barbara NowakMirosław Dyjakks. Marcin Hejman, Zespół Tańca „KIK”,  Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, Grażyna Kołacz– AntosikWaldemar Gimpel i Jacek Lasiński,Stanisław Łańcucki, Danuta Cieślak, Stanisław LebiodaStanisław AniołMirosław Barszcz, Michał Czubat, Karol WołoszynDamian Tracz, Krzysztof Bednarz, Firma SAMKO oraz FORD MH MOTORS w Stalowej Woli, Firma UNIWHEELS Production Poland Sp. z o. o. w Stalowej Woli

Nagrodę Specjalną od Zarządu Powiatu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury otrzymał Marek Zaremba.

Nagrodę Specjalną od Zarządu Powiatu za wybitne osiągnięcia w sporcie otrzymał  Lucjan Trela.

Uhonorowani zostali także medaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy z 2016 r. z terenu naszego powiatu: Angelika Sarna – KKS Victoria, Aleksandra Barszcz – KKS Victoria, Lena Takmadżan – Miejski Klub Tenisowy w Stalowej Woli, Małgorzata Osiecka – KKS Victoria, Małgorzata Cetnarska – KKS Victoria, Oliwia Pakuła – KKS Victoria, Bartłomiej Stój – KKS Victoria, Jakub Mokrzak – Aeroklub Stalowowolski, Kamil Jaskowski– Aeroklub Stalowowolski, Wojciech Kieliszek – Aeroklub Stalowowolski, Wojciech Surowaniec – Klub Kaito.