Wypadek drogowy w Brandwicy

Data dodania: 8 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Dzisiaj 08.05.2015 r. w godzinach przedpołudniowych w Brandwicy na drodze wojewódzkiej nr 855 zaistniał poważny w skutkach wypadek drogowy.

Zderzyły się dwa pojazdy – bus marki Ford z samochodem osobowym marki Audi, oba na numerach rejestracyjnych naszego powiatu.

Z wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku mogły być nieprawidłowe manewry kierowcy Forda, który najprawdopodobniej zajechał drogę prawidłowo jadącemu kierowcy Audi. Uczestnicy wypadku odnieśli obrażenia. Zderzenie boczne pojazdów było na tyle poważne, że doszło praktycznie do urwania przednich lewych kół obu pojazdów.

Na miejscu wypadku interweniowali ratownicy medyczni, straż pożarna oraz policja. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz całkowicie wstrzymano ruch na drodze. Ruch pojazdów skierowano  na objazd przez Pysznicę.

Na miejscu interwencję podejmowali ratownicy medyczni z karetki pogotowia stacjonującej w Zaklikowie oraz policjanci z Posterunku Policji w Zaklikowie, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku i kierowali ruchem.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem prokuratury.