Wybory Parlamentarne 2015

Data dodania: 20 października 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Wybory parlamentarne 2015 r. odbędą się w dniu 25 października a głosowanie będzie przebiegać w godz. 7:00–21:00.

Należy pamiętać aby na głosowanie udać się z dowodem osobistym w celu potwierdzenia swojej tożsamości oraz uzyskania kart do głosowania. Wyborca stale zamieszkujący za granicą powinien zabrać ze sobą ważny polski paszport.

Otrzymanie kart do głosowania potwierdzamy własnym podpisem w przeznaczonej na to rubryce spisu wyborców. Głosowanie jest tajne.

Głosowanie odbędzie się na kartach do głosowania w różnych kolorach, inny do Sejmu i inny do Senatu. Będziemy mogli wybrać określonego kandydata stawiając na karcie głosowania znak „X” obok jego nazwiska. Na karcie będzie pewna liczba kandydatów, z których wybieramy tylko jednego. Dotyczy to zarówno głosowania na posłów jak i na senatorów.

Postawienie znaku „X” przy więcej niż jednym kandydacie z różnych list albo nie postawienie znaku spowoduje nieważność głosu.

Głosować można osobiście, korespondencyjnie jak i przez pełnomocnika. Głosowanie przez pełnomocnika oraz korespondencyjne jest możliwe drugi raz w historii polskich wyborów.

Naniesienie na karcie do głosowania dodatkowych numerów list i nazw lub nazwisk lub wykonanie innych dopisków poza kratką nie wpływa na ważność oddanego na niej głosu.

Cisza wyborcza będzie obowiązywać od 23 października 2015 od godz. 24.00, która potrwa do zakończenia głosowania we wszystkich obwodach w Polsce.

Niezdecydowanych, którzy mieli jakiekolwiek wąpliwości w dokonaniu wyboru swoich kandydatów przekonała zapewne debata pomiędzy przedstaweicielkami obozu PO Ewy Kopacz i obozu PiS Beaty Szydło.

Gdzie będziemy głosować w Gminie Zaklików:

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie
Zaklików ul. Strażacka 4
37-470 Zaklików

sołectwo Zaklików, ulice: Dzika, Długa, Kościuszki, Mickiewicza, Okólna, Plac Sienkiewicza, Sandomierska, Sportowa, Strażacka, , Belkowszczyzna, Dworcowa, Jagodowa, Lubelska 16-26 parzyste, od 27 do końca, Tartak, Turystyczna, Zarogi, Zaśluzie, , 3 Maja, Anny Nagórskiej, Armii Krajowej, Cicha, Janowska, Kościelna, Leśna, Lubelska 1-15, 17-25 nieparzyste, Nadbrzeżna, Stolarska, Św. Anny, Targowa, Widok, Zamkowa, Zielona
Urząd Miejski w Zaklikowie
Zaklików ul. Zachodnia 15
37-470 Zaklików
Sołectwo Zaklików, ulice: Józefa Piłsudskiego, Krzywa, Leśniczówka, Murarska, Nowa, Rozwadowska 2-31, 33-49 nieparzyste, Wesoła, Zachodnia, , Akacjowa, Jasna, Kwiatowa, Lipowa, Ptasia, Pułankowa, Rozwadowska 32-50 parzyste, od 51 do końca, Słoneczna, Ujazdowska, Władysława Słubickiego
Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Barakach
Stare Baraki 59
37-470 Zaklików
sołectwa: Nowe Baraki, Stare Baraki, Józefów.
Zespół Szkół w Zdziechowicach Drugich
Zdziechowice Drugie 212
37-470 Zaklików
sołectwa: Nowe Baraki, Stare Baraki, Józefów.
Szkoła Podstawowa w Łysakowie
Łysaków 1
37-470 Zaklików
sołectwa: Łysaków, Łysaków – Kolonia.
Budynek Prywatny w Antoniówce
Antoniówka 5
37-470 Zaklików
sołectwa: Antoniówka, Dąbrowa, Karkówka.
Zespół Szkół w Lipie
Lipa ul. Szkolna 5
37-470 Zaklików
sołectwa: Gielnia, Goliszowiec. Lipa ulica: Janowska 2-4A parzyste, , Janowska 81-123 nieparzyste, od 124 do końca, Kościelna, Leśna, Pocztowa, Rzeczna, Wiśniowa, Cmentarna, Goliszowska, Janowska 1-5 nieparzyste, 6-80, 82-122 parzyste, Silikatowa, Spacerowa, Świerkowa, Wędkarska, ,