Wybory rady sołeckiej i sołtysa w Zaklikowie

Data dodania: 27 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W najbliższą niedzielę dnia 29.03.2015 r. odbędą się wybory sołtysa oraz radnych Rady Sołeckiej Zaklikowa.

Zarządzeniem Burmistrza Zaklikowa nr 32/2015 z dnia 18.03.2015 r. wybory mają się odbyć w dniu 29.03.2015 r. o godz. 11.45 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie.

We wskazanym terminie zostaną przeprowadzone ważne wybory pod warunkiem, że na zebranie sołeckie stawi się nie mniej jak 1/20 mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Natomiast na godzinę 12.15 tego samego dnia zarządzony jest drugi termin wyborów, gdzie wybory będą ważnie przeprowadzone bez względu na ilość wyborców Sołectwa Zaklików uprawnionych do głosowania.

Dotychczas wiadomo, że o stanowisko Sołtysa Zaklikowa będą się ubiegać co najmniej dwie osoby.

Wybory sołtysa i rady sołeckiej będą przeprowadzone w tajnych głosowaniach.