Wybory samorządowe 2014

Data dodania: 3 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 4 komentarze

Wybory samorządowe w 2014 roku odbędą się po raz pierwszy na podstawie ustawy z 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2011 r. nr 21, poz. 112 z późn. zm.). Przepisy kodeksu regulują w sposób kompleksowy zagadnienia wyborcze. Przepisy kodeksu definiują także termin wyborów, będzie to ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji obecnych rad, która upływa dnia 21 listopada.
Głosowanie zatem zostanie przeprowadzone w dniu 16 listopada 2014 r., głosownie będzie się odbywać bez przerwy w godzinach od 7.00 do 21.00.
Z terenu gminy Zaklików dokonano rejestracji siedmiu niżej przedstawionych komitetów wyborczych,  zgodnie z chronologią rejestracji w Delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu.

–  KWW Forum Mieszkańców Powiatu z siedzibą przy ul. Lipowa 4, 37-470 Zaklików, pełnomocnik wyborczy – Mariusz Sołtys, pełnomocnik finansowy – Jacek Janiec, typ komitetu wojewódzki,
–  KW Stowarzyszenia Łysaków z siedzibą Łysaków 1, 37-470 Zaklików, pełnomocnik wyborczy – Kamil Małek, pełnomocnik finansowy – Tomasz Kułaga, typ komitetu wojewódzki,
–  KWW Małgorzata Tomczyk z siedzibą ul. Okólna 9, 37-470 Zaklików, pełnomocnik wyborczy – Tomasz Adam Tomczyk, typ komitetu do jednej gminy,
–  KWW Andrzej Grzyb z siedzibą ul. Krzywa 68, 37-470 Zaklików, pełnomocnik wyborczy – Dorota Grzyb, typ komitetu do jednej gminy,
–  KWW Ryszard Polański z siedzibą ul. Sportowa 2, 37-470 Zaklików, pełnomocnik wyborczy – Danuta Krzych, typ komitetu do jednej gminy,
–  KWW Zdzisława Wójcika z siedzibą ul. Sandomierska 94, 37-470 Zaklików, pełnomocnik wyborczy – Bożena Wójcik, typ komitetu do jednej gminy,
–  KWW – Żmuda Szelina z siedzibą Zdziechowice Drugie 124, 37-470 Zaklików, pełnomocnik wyborczy – Martyna Żmuda, typ komitetu do jednej gminy.

Łączna liczba mieszkańców Gminy Zaklików wynosi 8704, w tym liczba wyborców 7161.
– Liczba wyborców, przypisanych do lokali wyborczych wynosi:
– w Zaklikowie 2478
– w Lipie 2197
– w Zdziechowicach 1324
– w Antoniówce 380
– w Łysakowie 303
– w Barakach Starych 226
– w Irenie 253

1. Władca Pierścieni

miki ty się powinieneś wymeldować chyba jak nie masz pojęcia. Pan Sołtys jest tutaj zameldowany od dziecka i dopiero mieszka w Pysznicy niecały rok i swoją drogą widuję go tu tak często jakby to tutaj wciąż mieszkał!