Wyeliminowany z ruchu nietrzeźwy kierowca

Data dodania: 20 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Pijany kierowca nie może liczyć na pobłażliwość innych kierowców. Dzięki właściwej postawie świadków zdarzenia możliwe było zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.

W dniu wczorajszym tuż przed godz. 12.30 na drodze pomiędzy Zaklikowem a Łysakowem jadący kierowcy zauważyli forda, którego kierowca jechał całą szerokością drogi. Natychmiast informację przekazali na Policję, oraz próbowali udaremnić dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Dzięki właściwej postawie innych uczestników ruchu udało się zatrzymać kierowcę forda. Po przyjeździe policjanci ustalili, że kierowcą samochodu był 42-letni mieszkaniec powiatu janowskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego 3,06 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Usłyszy on zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności, a także utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Policjanci ze Stalowej Woli niemal każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Podczas minionego weekendu również dzięki reakcji świadków policjanci udaremnili jazdę jeszcze jednemu pijanemu kierowcy jadącemu ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli, który miał 3,67 promila alkoholu w organizmie.

Źródło: KPP Stalowa Wola