Wynagrodzenie Burmistrza Zaklikowa i radnych

Data dodania: 10 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

W trakcie wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Zaklikowie została podjęta uchwała dotycząca m.in. wysokości wynagrodzenia Burmistrza Zaklikowa Zdzisława Wójcik.

Zgodnie z przyjętą uchwałą wysokość wynagrodzenia Burmistrza Zaklikowa będzie wynosiła brutto kwotę 10550,00 zł. Na wysokość tego wynagrodzenia składają się następujące elementy:

– wynagrodzenie zasadnicze – 5500,00 zł.

– dodatek funkcyjny – 1500,00 zł.

– dodatek specjalny – 35% tj. 2450,00 zł.

– dodatek za wysługę lat – 20% tj. 1100,00 zł.

Po odliczeniu należnych podatków i składek wysokość wynagrodzenia netto Burmistrza Zaklikowa Zdzisława Wójcik (do ręki) wynosi 7417,27 zł.

Informacja ta jest o tyle istotna, iż kwestie finansowe wzbudzają zawsze najwięcej emocji, a podana uprzednio informacja o wysokości wynagrodzenia burmistrza została znacznie zawyżona, na co słusznie zwrócił uwagę przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Zaklikowie.

Nadal jednak obowiązuje ta sama, co za poprzedniej kadencji uchwała dotycząca diety radnych. Zgodnie z tą uchwałą Przewodniczący Rady Miejskiej w Zaklikowie Mirosław Mach będzie otrzymywał kwotę 1100,00 zł., wiceprzewodniczący Adam Sieczkoś 550,00 zł., przewodniczący komisji: Dariusz Mróz, Anna Mikusek, Michał Czajka, Mirosław Balbier, Jan Gajowiak po 400,00 zł., a pozostali radni po 350 zł.

1. jojo

zENEK,ja wiem ,że ty mało bystry chłopak jesteś,ale przeczytaj sobie do końca artykuł”Zaprzysiężenie Burmistrza Zaklikowa”,a propos nie pisze tylko jest napisane:)

2. lagodna herta

W kwestii wynagrodznia burmistrza i diet radnych; na tle innych gmin nie sa to wywindowane kwoty. Oczywiscie; to jest sporo, jesli sie odniesie te kwoty do minimalnego wynagrodzenia, ktore na podkarpaciu pobiera wcale niemala czesc zatrudnionych za prace na pelnym etacie. Nalezy jednak pamietac, ze tak burmistrz, jak i radni zostali wybrani w woborach bezposrednich, wiec maja nasz mandat zaufania i z niego wolno nam bedzie ich za jakis czas rozliczac. Poki co dobrze by bylo gdybysmy podpowiadali radnym i burmistrzowi co wg nas nalezy poprawic czy zmienic. „W kupie sila” – to prawda stara jak swiat. Potrzeba nam wspolnego dzialania, bo tylko ono jest dla nas ogromna szansa na to, zeby nasze miasto i gmina rozwijalo sie dynamicznie, czego nam wszystkim zycze.

3. jojo

No to w końcu pensja Burmistrza na rękę 8500 czy 7400/ w zaokrągleniu/ bo to spora różnica.Nie to żebym się czepiał,tylko ot tak dla zasady