XVI Jagodowy Festyn Rodzinny w Lipie

Data dodania: 15 czerwca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W niedzielę 19 czerwca 2016 r. odbędzie się największa impreza plenerowa w Lipie – Festyn Jagodowy.

Powrócono do starej formuły organizacji tej imprezy i jest to obecnie już XVI Jagodowy Festyn Rodzinny. Przekształcenie nazwy imprezy, jako Festiwal jagodowy w Lipie nie znalazło akceptacji mieszkańców Lipy.

Podczas XVI Jagodowego Festynu Rodzinnego zaplanowano wiele atrakcji i występów artystów scenicznych. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godz. 14.00. Na scenie będą się prezentowały dzieci przedszkolne i szkolne z terenu gminy. Wystąpią zespoły taneczne: Kameleon, Sanna Cheerleaders, Akir, Promyk, oraz Pasja z Chwałowic i zespół taneczny ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Wystąpią także dziecięce wokalistki  m.in. Amelia Siembida z Lipy i Oliwia Urbanek z Zaklikowa a także inni soliści z Lipy.

Dla zebranych zagra także Orkiestra Dęta OSP w Zdziechowicach, która występuje na wszystkich imprezach organizowanych na terenie gminy,  zobaczyć będzie można także pokazy umiejętności strażackich. Równolegle w tym czasie zostaną rozegrane rodzinne zawody sportowe.

O godzinie 17.45 rozpocznie się prowadzony każdego roku konkurs jedzenia pierogów z jagodami oraz konkurs na Lipską Jagodziankę.  Przy tej okazji będzie można najeść się pierogami do woli i za darmo, pod warunkiem, że będzie się to robić w pośpiechu.

O godz. 20.30 dla najwytrwalszych zagra gwiazda wieczoru zespół „Ramolsi”.

Miłośnicy przyrody i zwierząt będą mogli obejrzeć ekspozycję Koła Łowieckiego „Głuszec”  a także pokazy sokolnicze, psów myśliwskich i jazdy konnej. Będzie można też skosztować przygotowanego przez Koło Łowieckie „Głuszec” pieczonego dzika.

Organizatorem imprezy jest Burmistrz Zaklikowa, GOK Zaklików oraz Zespół Szkół im. Szarych Szeregów w Lipie przy wsparciu sponsorów z terenu powiatu stalowowolskiego.

jagodowy_festyn_lipa1