Z życia zaklikowskiego GOK

Data dodania: 14 kwietnia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza najmłodsze dzieci na spektakl teatralny „Skradzione mądrości”.

Przedstawienie Teatru „Maska” odbędzie się w dniu 20 kwietnia (środa) o godz. 10.00 i o godz. 11.30.

Bajka ta promuje wśród najmłodszych dzieci chęć czytania książek i pokazuje jak niezwykły wpływ na dzieci ma obcowanie z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie.

W przedstawieniu udział bierze dwóch aktorów, a czas trwania jednego spektaklu wynosi ok. 45 minut. Widowisko przeznaczone jest w zasadzie dla przedszkolaków oraz uczniów początkowych klas szkoły podstawowej, jednak starsze dzieci i młodzież a nawet dorośli wyciągną z tej bajki odpowiedni morał.

Natomiast w dniu 01.05.2016 r. o godz. 19.00 w sali widowiskowej GOK w Zaklikowie wystąpi Catselt z Finlandii z piosenkami własnego autorstwa.

Catself regularnie występuje, najwięcej w Holandii, ostatnio również w Wielkiej Brytanii, gdzie wystąpiła m.in. na festiwalu The Great Escape. Wystąpiła również w Maroku, Niemczech, Norwegii i oczywiście w Finlandii.

Ma również na koncie kilka występów w Polsce – w Bydgoszczy, Poznaniu i w Lublinie, gdzie wystąpiła m.in. na Mikołajkach Folkowych z towarzyszeniem Orkiestry św. Mikołaja.