Zaduszki Zaklikowskie

Data dodania: 21 października 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza na ZADUSZKI ZAKLIKOWSKIE w wykonaniu znanych artystów.

Koncert poetycko-muzyczny zaplanowano na dzień 1 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w Kościółku pw. św. Anny w Zaklikowie a wykonawcami będą zaproszeni goście – Maciej Zakościelny, Romuald Bielenda, Robert Grudzień oraz Chór Gloria i Schola Cantate Deo z Zaklikowa.

Maciej Zakościelny – urodził się 7 maja 1980 roku w Stalowej Woli. Jest jednym z najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia. Od dziecka przejawiał zainteresowanie sztuką. Uczęszczał także do szkoły muzycznej, gdzie uczył się gry na skrzypcach. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Prywatnie lubi sport i grę na bębnach afrykańskich. Występował między inny w takich filmach jak: Plebania,  Na dobre i na złe, Na Jelenie, Samo Życie, Sfora. Tylko mnie kochaj, Dlaczego nie, Kryminalni, Czas honoru.

Romuald Bielenda – urodzony 1 stycznia 1945 roku w Zaklikowie, członek Związku Literatów Polskich. Od 1967 roku mieszka w Kielcach. Jest emerytowanym nauczycielem oraz laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Opublikował następujące tomiki wierszy: Atlantyda marzeń, Przestrzenie wiary, Włóczęga z Orfeuszem, Plejady wrażeń, Dotyk przeznaczenia, Opończa czasu, Tryptyki pasymskie,  Barwy pamięci, Okna pamięci. Dom – ojczyzna miła nad Sanną.

Robert Grudzień – solista Filharmonii Lubelskiej. Znany muzyk, jeden z najchętniej zapraszanych artystów w Polsce, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie.  Znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności.

Chór Gloria – chór działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie, prowadzi nauczyciel muzyki i kompozytor Stanisław Długosz. Posiada w swoim repertuarze blisko 100 pieśni na każdy okres roku liturgicznego oraz utwory patriotyczne i narodowe. Jest laureatem II nagrody w kategorii muzyki chóralnej II Przeglądu Twórczości Amatorskiej Seniorów w Stalowej Woli. Tradycje zaklikowskiej muzyki chóralnej sięgają XIX wieku.

Schola Cantate Deo – parafialny zespół muzyczny, który istnieje od 1984 roku, prowadzi Agnieszka Krawczyk – nauczyciel ZSO w Zaklikowie. Schola swym śpiewem urozmaica Msze św. i inne uroczystości kościelne i środowiskowe. Obecnie liczy około 30 osób. Na gitarach grają: Agnieszka Zielińska i Ania Iracka, a na flecie poprzecznym Alicja Płaza. Oprócz dzieci  i młodzieży w zespole są także osoby dorosłe.

Źródło: www.gokzaklikow.pl

1. Konrad

Byłem. Coś rewelacyjnego, a szczególnie gra Roberta Grudnia. Bardzo dobry występ naszych zespołów: chóru Gloria, który znakomicie wykorzystał akompaniament Roberta Grudnia i scholi Cantate Deo. Myślę, że osoby które były na koncercie na długo nie zapomną tego co usłyszeli. Należy mieć nadzieję, że corocznie będziemy mieli możliwość uczestniczyć w takiej uczcie dla naszych uszu. Brawo GOK, tak trzymać!