Zaklikowiacy w Annopolu – i koncertowo i finałowo

Data dodania: 13 stycznia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

W niedzielę 11.01.2015 r. Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie we współpracy z Centrum Kultury w Annopolu zorganizował koncert kolęd i pastorałek pod zawołaniem „Niech kolęda serca budzi”. Wykonawcami byli uczestnicy studia wokalnego utworzonego przez połączenie grup działających przy CK w Annopolu i GOK w Zaklikowie.

Koncert odbył się w CK w Annopolu i był pierwszym w tym roku z realizowanego projektu, w ramach którego zaplanowanych zostało kilka występów. W skład utworzonej około trzech tygodni wcześniej grupy wokalnej weszły dzieci i młodzież z Zaklikowa, Lipy oraz Annopola. Kolędowaniu towarzyszył zespół muzyczny w składzie: instrumenty perkusyjne – Tomasz Zawół, gitara akustyczna – Damian Biszczak, gitara basowa – Artur Zawół, instrumenty klawiszowe – Tomasz Turek.

Występ wkomponował się w trwającą właśnie licytację na 23. finał WOŚP. Jako pierwszy zaprezentował się zespół DDTOM z Zaklikowa w trzech utworach. Pomiędzy poszczególnymi występami prowadzono licytacje dla WOŚP, w których brali udział również uczestnicy koncertu wokalnego. Dyrektor GOK w Zaklikowie Tomasz Turek wylicytował koszulkę z nadrukiem WOŚP za kwotę 150 złotych, przy cenie wywoławczej 30 zł.

Andrzej Grzyb wprowadził widownię w atmosferę widowiska kolędowo – jasełkowego poprzez przedstawienie krótkiej historii narodzin kolędy i podkreślenia wagi kolęd i pastorałek w naszej kulturze. Grupa dzieci i młodzieży prezentująca się na scenie liczyła około 40 osób a ich repertuar obejmował 12 kolęd, przy czym poziom wokalny i artystyczny był na bardzo wysokim poziomie. Na uznanie zasługuje 10 letni Dominik z Lipy, który grą na skrzypcach wzbogacił utwór „Płynie kolęda”.

Głównym instruktorem i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Tomasz Turek dyrektor GOK w Zaklikowie. Dość duża sala widowiskowa nie była w stanie pomieścić całej publiczności a wszystkie występy były nagradzane długimi brawami.

Ciekawostką jest, że w trakcie licytacji płaskorzeźba przedstawiająca wizerunek św. Jana Pawła II osiągnęła kwotę 420 zł., przy cenie wywoławczej 80 zł.

Występy uświetniły trwający 23.finał WOŚP a zespół zakończył występ bisem utworu „Jadą kolędnicy”.

Przedsięwzięcia takie zasługują na słowa uznania, mieszkańcy gminy Zaklików będą mieli okazję przekonać się o tym już w dniu 17 stycznia. Następne bowiem występy tego zespołu zaplanowane są na dzień 17.01.2015 r. o godz. 17.00 w Zaklikowie, oraz w dniu 18.01.2015 r. o godz. 15.00 w Bojanowie.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

1. Rodzice Dominika

Gratulujemy pomysłodawcy oraz wszystkim uczestnikom.
    Super przygotowane przedstawienie chociaż nie było wiele na to czasu.
    Pozdrawiamy
    Ps. Dziękujemy za wyróżnienie Dominika, chociaż zasługują na to wszyscy uczestnicy.

2. Inna

O proszę jaka liczna grupa! I jak pięknie prezentują się na scenie:) Czekam aż u nas się zaprezentują, z wielką chęcią przyjde posłuchać.